14 شهید امنیت در هرج و مرج 24، 25، 26 آبان

گروه سیاسی رجانیوز: در پی فراخوان ضدانقلاب برای اغتشاش، اعتصاب و ایجاد ناامنی در روزهای 24، 5 و 5 آبان ماه، 14 نفر از پرسنل و مردم نیروی انتظامی در شهرهای مختلف به شهادت رسیدند.

من گزارش میدم رجانیوزپنجشنبه گذشته – 5 آبان – در مشهد مقدس 2 نفر از نیروهای بسیجی بر اثر ضربات چاقو یکی از فتنه گران به شهادت رسیدند. شهید «حسین زینال زاده» و «دانیال حسین زاده» از شهدای حافظ امنیت بسیج مشهد، هر دو دانش آموز بودند. شهید زینال زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همان دانشگاه بودند. شهید دانیال زاده تک فرزندی بود که در آستانه اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

چهارشنبه گذشته سه تن از نیروهای امنیتی اصفهان در جریان یک حمله تروریستی مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفتند و کشته شدند. سرهنگ شهید اسماعیل چراغی از فرماندهان یگان ویژه فرجه و همچنین شهیدان بسیجی محسن حمیدی و محمدحسین کریمی در حین تامین امنیت در منطقه خانا اصفهان در حمله تروریستی به شهادت رسیدند.

شهادت 5 تن از نیروهای امنیتی در حوادث تروریستی در مشهد و اصفهان

در پی فراخوان ضدانقلاب برای ایجاد اغتشاش و ناامنی، پنجشنبه هفته گذشته در مشهد مقدس 2 تن از نیروهای حراست بسیج توسط یکی از معاندان با ضربات چاقو کشته شدند. شهید «حسین زینال زاده» و «دانیال حسین زاده» از شهدای حافظ امنیت بسیج مشهد، هر دو دانش آموز بودند. شهید زینال زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همان دانشگاه بودند. شهید دانیال زاده تک فرزندی بود که در آستانه اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

چهارشنبه گذشته سه تن از نیروهای امنیتی اصفهان در جریان یک حمله تروریستی مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفتند و کشته شدند. سرهنگ شهید اسماعیل چراغی از فرماندهان یگان ویژه فرجه و همچنین شهیدان بسیجی محسن حمیدی و محمدحسین کریمی در حین تامین امنیت در منطقه خانا اصفهان در حمله تروریستی به شهادت رسیدند.

  پیشنهاد حزب سبز برای حل بحران انرژی

نحوه شهادت ۲ تن از شاگردان بسیجی در مشهد

گزارش‌ها حاکی از آن است که شورشیان در مشهد مقدس، مکانی دور از درگیری، با چاقو به ماموران امنیتی حمله کردند، تنها به این دلیل که تلاش داشتند شورشیان را از ایجاد اخلال و ارعاب در کسب‌وکارها و بستن مغازه‌ها به اجبار بازدارند.

محسن داوری فرماندار مشهد با بیان اینکه این جنایت چهارشنبه گذشته در مشهد مقدس در چهارراه امل رخ داد، گفت: اغتشاشگران و عوامل اغتشاشات قصد داشتند با تهدید مغازه ها را ببندند اما با حضور ماموران متفرق شدند. پلیس . با متفرق شدن اغتشاشگران ناگهان یکی از این افراد با چاقو به 5 نفر از بسیجیان که در فاصله ای از محل درگیری نیروی انتظامی حضور داشتند حمله کرد که 2 نفر از این بسیجیان کشته و 3 نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس گزارش ها عامل این جنایت در جایی به دور از درگیری ها ناگهان به او حمله کرده و بدون هیچ ترسی یکی پس از دیگری با چاقو به او ضربه می زند. در این هنگام دیگر شهید این جنایت که برای نجات دوستش وارد شده بود بر اثر اصابت چاقوی شورشی در رگ به شهادت رسید.

شناسه مهاجم

پس از این حادثه بود که بر اساس تصاویر منتشر شده توسط دوربین های مداربسته در محل حادثه، صادقی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هویت ضارب را به شهدای حراست مشهد اعلام کرد. عامل جنایت در مشهد در حال حاضر متواری است اما رحمانی معاون دادستان مرکز استان با حضور در میان تجمع کنندگان در محل جنایت اعلام کرد که عامل این جنایت پس از دستگیری در همان مکان و در ملاء عام اعدام می شود. تلاش کرد.

  توضیح مطلب منتشر شده در پاسخ به سخنان منسوب به عبدالناصر همتی

حضور مردم در محل شهادت

همچنین ساعاتی پس از این جنایت جمعی از مردم شهیدپرور مشهدی نیز با حضور در خیابان حر عاملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این 2 شهید امنیتی خواستار دستگیری و مجازات هر چه سریعتر عوامل اغتشاشات شدند. و جوانان مشهدی را کشته و مجروح کردند. مردم مشهد با برافروختن شمع و برپایی مراسم عزاداری این دو شهید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشتند.

راهپیمایی گسترده و خودجوش مردم در مشهد

روز گذشته جمعی از اصناف، بازاریان و زائران به صورت خودجوش پس از اقامه نماز جمعه مشهد به احترام خون شهدای امنیت راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی اصناف، بازاریان و نمازگزاران با حضور پرشور خود ضمن تجدید بیعت با شهدا، بر تداوم آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید مجدد کردند. مراسم تشییع پیکر این شهدا امروز – شنبه – ساعت 14:30 با حضور مردم شهیدپرور مشهد از خیابان شهید کورانی، سه راهی مجد تا حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

ابعاد حادثه تروریستی اصفهان

چهارم آبان ماه در منطقه خانه اصفهان راکبان موتورسیکلت در یک عملیات تروریستی حوالی ساعت 21 به نیروهای بسیج و نیروی انتظامی حمله کردند که در این حمله تروریستی محسن حمیدی 54 ساله و محمدحسین کریمی 30 ساله از نیروهای بسیجی کشته شدند. 7 مامور امنیتی نیز زخمی شدند.

در میان مجروحان، ساعاتی بعد سرهنگ اسماعیل چراغی از یگان ویژه اصفهان که در این حمله تروریستی به شدت مجروح شده بود، به شهادت رسید.

روح الله حکیمی فرد، روابط عمومی حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان جزئیات حادثه تروریستی در حراست اصفهان اظهار داشت: شامگاه چهارشنبه چهارم آبان ماه پس از فراخوان گسترده ضد انقلابی برای با ایجاد هرج و مرج و بی نظمی، نیروهای امنیتی برای برقراری نظم و امنیت در بلوک امنیتی منزل اصفهان حضور دارند که در پی آن عوامل تروریستی در میان اغتشاشگران به سمت نیروهای امنیتی تیراندازی کردند.

  آیا می توان واکسن را در نوبت سوم تغییر داد؟

حجت الاسلام جعفری رئیس قاضی استان اصفهان از دستور ویژه برای شناسایی و دستگیری عاملان شهادت ماموران امنیتی و این حادثه تروریستی خبر داد.

افسر اطلاعات ارتش شهرستان صحنه به شهادت رسید

اطلاعات سپاه کرمانشاه از کشته شدن سرهنگ پاسدار نادر بایرامی از افسران اطلاعات سپاه شهرستان صحنه در استان کرمانشاه در حین انجام ماموریت توسط شورشیان خبر داد.

در همین رابطه زنگنه فرماندار صحنه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: عاملان شهادت بایرامی بلافاصله پس از ارتکاب قتل توسط نیروهای امنیتی دستگیر و تحویل قانون شدند.

شهادت 2 مرزبان در ساران

دو سرباز فرج حین رصد و کنترل نوار مرزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان کشته شدند.

مرکز خبر مرزبانی سیستان و بلوچستان شامگاه پنجشنبه گزارش داد: بعدازظهر چهارشنبه مرزبانان سراوان مستقر در استان سیستان و بلوچستان هنگام رصد و کنترل نوار مرزی دچار حادثه شدند که در نتیجه 2 نفر از مرزبانان فراجا به نام های رضا رضوانی و سرباز امیر. حسین نیک پور بر اثر شدت جراحات وارده کشته شدند. شهید رضوانی از اهالی مشهد و شهید نیک پور از اهالی مازندران بودند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید