154 متهم پرونده شهید سلیمانی هستند

گروه سیاسی رجانیوز: سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه عاملان و فرماندهان ترور سردار سلیمانی تحت تعقیب قضایی هستند، گفت: در این پرونده 154 متهم شناسایی شده اند که 96 نفر از آنها تبعه آمریکا هستند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و به همین دلیل تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. تاکنون 11 کیفرخواست برای 9 کشور تشکیل شده است.

من گزارش میدم رجانیوزمسعود ستایشی روز سه شنبه در نشست خبری سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی در سال های اخیر نماد استکبار و استعمار جهانی در عرصه بین الملل بوده که در راستای سیاست های ظالمانه است. جمهوری اسلامی و عمق نقش راهبردی ایران در خط مقدم جبهه مقاومت افزایش یافته و هدف دشمن تأثیرگذاری بر این مسیر پرسرعت است.

وی ادامه داد: شهادت حاج قاسم سلیمانی نقض صریح ترین قوانین بین المللی و ناقض مقرراتی است که دشمن معتقد است به آن مقید است.

ستایشی افزود: ایراد این پرونده تنها کشته شدن این شهید نیست، بلکه محل ارزیابی صحت ادعای آمریکاست و نشان دهنده گستاخی و بی قانونی این دولت تروریست است.

وی گفت: دستگاه قضایی به دنبال احقاق حق ملت ایران در این پرونده در محاکم داخلی و بین المللی است.

ستایشی تاکید کرد: پیام مکتب شهید سلیمانی برای امروز و آینده این است که بی عدالتی، ظلم و ظلم به همه انسان ها را تحمل نکند. شهید سلیمانی نشان داد که مقاومت مثمر ثمر خواهد بود.

نهمین سیلی در برابر طراحی های پیچیده دشمن

  این افراد هرگز نباید موز بخورند

سخنگوی قوه قضائیه در سالگرد 18 آذرماه گفت: در 18 آذر 1397 شاهد اتفاقاتی بودیم که نیاز به تبیین دارد و هر چقدر برای این موضوع تلاش کنیم کافی نیست.

وی ادامه داد: این روز، روز تجلی اراده ملت غیور ایران در برابر دشمن و قشر خاصی از یاران دشمن بود که سعی کردند ارزش های انقلاب را مورد تعرض قرار دهند.

ستایشی افزود: مردم نشان داده اند که دلبستگی آنها به کلمه الله و خط قرمز عاشورا زیر سایه مرجعیت دینی قابل تعرض نیست و این اجازه به هیچکس داده نمی شود.

وی افزود: 18 آذر نشان داد که ملت ایران علی رغم میل دشمن، پاسدار انقلاب و ارزش های انقلابی هستند و این یوم الله نشان داد که زمان صبر مردم بالاخره به پایان می رسد و اگر مردم بخواهند کار را با مقادیر به پایان برسانند، همانطور که در 9 دسامبر، آنها قادر خواهند بود

ستایشی گفت: اهمیت روز نهم در این است که پس از گذشت 13 سال از آن روز، روز نهم تا چه اندازه به نقشه های موشکافانه دشمن ضربه می زند.

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به ادعاهای واهی مبنی بر آزار جنسی برخی زنان زندانی

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص ادعای کذب و غیرمستند برخی رسانه های معاند و برخی افراد صاحب تریبون در کشور تحت عنوان آزار جنسی علیه برخی متهمان دستگیر شده و زندانیان زن گفت: این ادعا از سوی برخی رسانه های متخاصم خارجی مطرح شده است. آنها تا به امروز ظاهر نشده اند برای ادعاهای خود شواهد یا اسناد ارائه دهید.

  نتیجه جنگ اوکراین علیه نظام بین الملل و منافع ایران

وی ادامه داد: اگرچه قوه قضائیه بارها اعلام کرده است که حضانت و امور زنان بازداشتی و زندانی به طور کامل توسط زنان انجام می شود و عمدتاً مردان در آن حضور ندارند، اما در روزهای اخیر حداقل سه هیئت از شورای اسلامی و معاون رئیس جمهور زنان منصوب شده اند و مسائل خانوادگی ریاست جمهوری از زندان زنان بازدید کرد و با زنان زندانی گفتگو کرد.

ستایشی گفت: اعضای این سه کمیسیون می گویند که زندانیان ادعای آزار جنسی را قاطعانه رد کرده و خواستار برخورد با کسانی هستند که این ادعاها را مطرح می کنند زیرا این ادعاها باعث نگرانی خانواده های زندانیان شده است.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: مدعیان دروغین ادعای مذکور که در دروغ پردازی و دروغ پردازی خبره هستند، به نظر می رسد بر همین دور باطل نشر اکاذیب بنا شده اند، اما به طور کلی تاکنون هیچ کس مدرکی ارائه نکرده است. هر مرجعی که صحت گفته مذکور را نشان دهد و دست افراد. مطالب فوق در رابطه با ادعای مطرح شده خالی است، ضمنا منتظر دریافت مدارک هستیم و اجازه نمی دهیم ذهن مردم مشوش شود.

دیدگاهتان را بنویسید