200 نماینده مجلس از رزمایش ارتش ذوالفقار تمجید کردند

بیانیه 200 نماینده مجلس به نشانه تشکر و قدردانی از ارتش برای انجام رزمایش بزرگ ذوالفقار 1400 در جلسه علنی امروز (یکشنبه 23 آبان) مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

به گزارش رجانیوس، در جلسه علنی امروز (یکشنبه 23 آبان) مجلس شورای اسلامی، بیانیه 200 نماینده مجلس در تشکر و قدردانی از ارتش برای برگزاری رزمایش بزرگ ذوالفقار 1400 قرائت شد.

به گزارش فارس، این بیانیه به شرح زیر است:

«قدرت این است که یک ملت از درون بجوشد، هم علم، هم نظامی گری، هم سازندگی، هم پیشرفت و هم اعتبار بین المللی به دست آورد. اینها مؤلفه های اقتدار ملت (به دستور رهبر معظم انقلاب در سال 1376) است.

رزمایش بزرگ ذوالفقار 1400 با اهداف راهبردی و بازدارندگی با تعمیق و شناسایی و انهدام اهداف دوردست دشمن، مقاوم سازی تجهیزات نظامی در برابر رادارهای دشمن و توسعه و پدافند چند جانبه و همچنین اهداف عملیاتی برای افزایش توان رزمی و حفظ استقلال تمامیت ارضی. تداوم و تقویت حضور موثر در آب‌های بین‌المللی دوردست و مناطق استراتژیک، نظارت بر خطوط برق، ارتقای آمادگی ارتش برای مقاومت در برابر تجاوزات دشمن و در صورت لزوم اقدامات متقابل برای برقراری امنیت پایدار در خطوط حمل‌ونقل آنها، حمایت از حمل‌ونقل دریایی و اقتصاد دریایی، بهبود وضعیت آمادگی و کارایی مراکز فرماندهی و کنترل ثانویه و سیار، انتقال دانش و تجربه به نسل جوان، استفاده از توانمندی های موجود در زمینه پهپادها، ارزیابی سرعت و چابکی قدرت ترکیبی قدرت و قدرت چهار نیروی آجا در پشتیبانی آتش و … با حضور تهاجمی متحرک، انواع زرهی و توپخانه ای، انواع هواپیماهای شناسایی، جنگنده و ترابری، انواع زیردریایی و سطحی، انواع پهپادهای شناسایی و رزمی در بردهای مختلف. انواع موشک های زمینی، زمینی، هوایی، سامانه های ساحلی ب دریایی، سامانه های رزم الکترونیکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه 1400 به مدت 3 روز در منطقه جنوب شرق کشور توقیف شدند.

  ماجرای 3 نماینده از دیدار غیرعلنی با امیرعبدالیان

در این رزمایش 132 رزمایش برای نیروگاه چهارگانه ارتش در قالب اقدامات مشترک، هماهنگ و همزمان برنامه ریزی و اجرا شد که با سربلندی و رضایت فرماندهان توسط نیروهای منطقه با موفقیت انجام شد. گفتنی است در این رزمایش 3 بیمارستان سیار در منطقه ایجاد و در قالب طرح های مردمی کمک های مالی صورت گرفت.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استعانت از خداوند متعال و به احادیث شریف نه سپاسگزار خالق هستم و نه سپاسگزار خالق به خاطر زحمات همیشگی فرماندهان، افسران و غیر افسران و سربازان و پرسنل نیروهای چهارگانه ارتش بویژه فرمانده معظم کل قوا گفت: اسلام را ارج می نهیم و سپاسگزاریم و امیدواریم با اتکال به خداوند و عنایات خاص حضرت امام علی خامنه ای به فرماندهی فرمانده معظم کل قوا همواره در انجام وظایف نظامی خود در میهن اسلامی سربلند و پایدار خواهند بود.»

دیدگاهتان را بنویسید