204 بیمار کرونا در هفته اول مرداد فوت کردند

به گزارش رجانیوز؛ مرکز کنترل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در هفته اول مردادماه 204 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

تعداد قربانیان کرونا از 69 مورد در هفته پایانی تیرماه به 204 مورد در هفته اول مرداد افزایش یافت.

همچنین تعداد بستری های کرونا از 4119 نفر به 7376 نفر و تعداد بیماران سرپایی از 28 هزار و 617 نفر به 46 هزار و 171 نفر نسبت به هفته پایانی تیرماه افزایش یافته است.

در استان تهران از ابتدای شیوع این بیماری 194 هزار و 696 بستری، 21 هزار و 253 فوتی و 418 هزار و 672 مورد مثبت سرپایی شناسایی شده است.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز از 57 شهر به 120 شهر و تعداد شهرهای دارای وضعیت نارنجی از 86 شهر به 112 شهر افزایش یافته است.

تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد از 199 به 166 شهر و تعداد شهرهای دارای وضعیت آبی از 106 شهر به 50 شهر افزایش یافته است.

بر این اساس، اکنون 120 شهر در وضعیت قرمز، 112 شهر در وضعیت نارنجی، 166 شهر در وضعیت زرد و تنها 50 شهر در وضعیت کرونا آبی قرار دارند.

یک دوز یادآور باید تزریق شود

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با بیان اینکه واکسیناسیون مصونیت دائمی ایجاد نمی کند و پس از مدتی ایمنی کاهش می یابد، گفت: اخیراً تغییراتی در میکرون ایجاد شده و جهش سریع تری دارد که می تواند باعث بیماری شود. ما واکسیناسیون را “یادآوری” می نامیم و توصیه ما به مردم که به ما کمک زیادی کرده این است که افراد بالای 12 سال واکسن تقویت کننده تزریق کنند. بازگشت زائران، بازگشایی مدارس، ایام محرم را داریم که می تواند باعث انتقال و افزایش ویروس شود.

  برنامه جشن میلاد امام جواد (ع) در 20 هیئت

با توجه به افزایش موارد عفونت، بستری، سرپایی و شهرهای قرمز و نارنجی، استفاده از ماسک در تمامی فضاها اعم از باز و سرپوشیده در این شهرهای قرمز و نارنجی تاکید شده است.

عباس شیراوژن در صفحه توئیتر خود نوشت: همانطور که در اکثر نقاط جهان شاهد روند افزایشی ابتلا به محرک فرعی BA5 کرونا هستیم و ما مسئولین و عموم مردم باید مراقب باشیم که این امر تسریع نشود. روند با عادی سازی.

وی با اشاره به طرح فعالتر شهید سلیمانی با همکاری بسیج مصطفین که به غربالگری و پیشگیری توجه ویژه دارد، گفت: مردم عزیز تزریق یادآوری واکسن را بعد از گذشت 6 ماه از نوبت های قبلی انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید