23 تریلیون تن به بروباخ رفت

9102 خبر اولیه

به نوشته سرمقاله، دیپلماسی تهاجمی دولت سیزدهم تاکنون منجر به آزادسازی 3.5 میلیارد دلار ارز از دارایی های ارزی ایران در خارج از کشور در روزهای اخیر شده است، البته مشخص نیست این ارزها مربوط به کدام کشور یا کشورهاست. آزاد شد، اما ظاهراً کیسه های آماده آن دلارها را به نام آزادگان بلعیدند.

این آزادسازی منابع مسدود شده یکی از پیش شرط های ایران برای بازگشت به میز مذاکره در وین بود که با چراغ سبز آمریکا مواجه بود چرا که راه دیگری برای فشار بر ایران وجود نداشت و باید عقب نشینی کند.

اما در باطن این ورودی، منابع جدید مساعد نیست و فرض بر این است که طبق گذشته بین جریان های اجاره تقسیم شده و مردم در آن سهمی نخواهند داشت، بنابراین در اولین غارت سیستماتیک و البته قانونی! یک میلیارد دلار ارز از سوی بانک مرکزی در اختیار واردکنندگان کالاهای اساسی قرار گرفت تا مانند 4 سال گذشته پس از ورود به کشور به قیمت دلار آزاد به مردم فروخته شود و قیمت ها همچنان در حال افزایش و جهش باشد. .

خبر بدتر ممکن است این باشد که لایحه حذفی 4200 دلاری با ورود منابع جدید توجیه شود و ذینفعان قدرتمند سیاسی از بقای ارز ترجیحی حمایت کنند و به لابی ها و مکاتبه های جدید با مقامات دولتی برای این ابر تاریخ ایران روی آورند. ..

بروباخ رنت تنها در چند روز موفق به جمع آوری 23 هزار میلیارد تن فولاد برای اجاره شد و در تلاش است تا 4 میلیارد دلار دیگر یا معادل نزدیک به 100 هزار میلیارد ریال به نام کالاهای اساسی که به کالای ترجیحی تبدیل شده است، دریافت کند. برای اجاره. ، بین خویشاوندان تقسیم کنید.

  نقش کمیته علمی تاج در تصمیم گیری های ملی

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید