25 هزار تن بنزین در بازار آمریکا

10880 خبر اولیه

وی افزود: به محض اینکه قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برسد، قیمت بنزین به ۵ دلار در هر گالن خواهد رسید و پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت بنزین ۶.۵۰ دلار یا ۷ دلار در هر گالن باشد. [حدوداً لیتری 1 دلار و 70 تا 80 سنت  و با دلار 27 هزار تومان یعنی لیتری 48 هزار تومان]. قیمت 150 دلاری نفت را همین الان فراموش کنید، زیرا معلوم نیست این قیمت چه زمانی به آن خواهد رسید.

اما قیمت فعلی بنزین در ایالات متحده حدود 3.5 دلار در هر گالن است که حدود 97 سنت در هر لیتر است. [با دلار 27 هزار تومان لیتری 25 هزار تومان است] است.

قیمت نفت این روزها به دلیل تنش های ژئوپلیتیکی به ویژه بین روسیه و اوکراین افزایش یافته است.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI‌) در ماه گذشته با 13 درصد افزایش به 94 دلار در هر بشکه رسید. روسیه روزانه 10 میلیون بشکه نفت تولید می کند که حدود 10 درصد از مصرف و تقاضای جهانی را تشکیل می دهد. هر گونه آسیب به این ظرفیت می تواند به عرضه و تقاضای جهانی نفت آسیب برساند و منجر به نوسانات شدید قیمت شود.

بر اساس داده های منتشر شده توسط GasBuddy، قیمت بنزین در بازار آمریکا برای هفتمین هفته متوالی افزایش می یابد. میانگین افزایش قیمت بنزین در سراسر کشور در آمریکا در ماه گذشته 16.5 و در سال گذشته 97.2 سنت افزایش یافته است.

اگر تنش در روسیه و اوکراین آرام شود، تنها دلیل نوسانات قیمت بنزین در بازار، نوسانات فصلی خواهد بود.

  غرب از روابط تهران و مسکو می ترسد

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید