273 میلیارد تن درآمد مالیاتی در کشور محقق شد

معاون حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی از تحقق ۲۷۳ میلیارد تن درآمد مالیاتی در کشور خبر داد.

به گزارش رجانیوس، هادی قوامی پیش از ظهر دوشنبه در همایش بررسی چالش های مالیاتی و گمرکی پیش روی تجار و پیله وران در هوی آن از تحقق 103 درصدی درآمدهای مالیاتی کشور خبر داد و گفت: امسال 273 میلیارد تن درآمد مالیاتی پیش بینی شده است. 8 ماه گذشته تمام شده است

وی ادامه داد: در حال حاضر 8 هزار و 200 کارت پیله در استان آذربایجان غربی صادر شده که از این تعداد نزدیک به 2 هزار کارت غیرفعال است.

قوامی با اشاره به اعتراض پیله‌روان آذربایجان غربی به نحوه محاسبه ارزش افزوده کارت‌های پیله‌روی، تصریح کرد: با تصمیم وزارت اقتصاد و دارایی تا پایان 4 هزار و 200 تن در گمرکات همین روش محاسبه می‌شود. سال برای پیله .

وی همچنین از افزایش فروش نفت در 8 ماهه امسال خبر داد و افزود: در سال 99 کل درآمد نفتی کشور 12 هزار میلیارد تن بود که امسال به 36 هزار میلیارد تن رسید.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در این همایش با اشاره به ظرفیت شهرستان خوی در حوزه اقتصاد و تجارت، بهبود مدیریت گمرکات و توسعه فضای گمرکی شهرستان خوی، حل تجار شهرستانی مشکل پیله‌روی و مرزنشینان و فعالیت شبانه‌روزی در مرز رازی را از مهم‌ترین خواسته‌های فعالان این حوزه عنوان کردند.

عادل نجف زاده با اشاره به توافقات اخیر ایران و ترکیه برای گسترش مبادلات تجاری دو کشور گفت: شهر هوی آن با دو پایانه گمرکی، زمینی و ریلی رازی می تواند نقش بسیار مهمی در دستیابی به سقف تجاری بالا داشته باشد. به 30 میلیارد دلار بین دو طرف به آرامی

  عملکرد دستگاه های صدور مجوز هفتگی منتشر می شود

احمد زاخاری معاون توسعه و سرمایه انسانی گمرک ایران نیز از افزایش سطح قراردادهای تجاری ایران و ترکیه و افزایش تحرک تجاری بین دو کشور خبر داد. موثر باشد

در ادامه این همایش معاون حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و گمرک ایران و مسئولین شهرستان از روند ساخت مرز رازی در مرز رازی بازدید کردند.

در این همایش که با حضور مسئولان گمرکی و مالیاتی آذربایجان غربی و نمایندگان و فعالان پیله‌رو، صنعتگران و تجار شهرستان هوی آن در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، به چالش‌های پیش روی فعالان اقتصادی پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید