389 هزار روستایی در دولت سیزدهم بیمه شدند

گروه اجتماعی رجانیوز: بر اساس داده های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر، 2 میلیون و 500 هزار بیمه شده فعال و غیرفعال در کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر بیمه شده فعال هستند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایران، در هفده ماهه دولت سیزدهم 389 هزار نفر به تعداد بیمه شدگان صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر اضافه شد. به عبارتی این میزان 45 درصد افزایش داشته که نسبت به دوره های قبل افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس داده های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر، 2 میلیون و 500 هزار بیمه شده فعال و غیرفعال در کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر بیمه شده فعال هستند.

توسعه نظام جامع بیمه یکی از اهداف دولت سیزدهم است که در این راستا با توجه به اهداف خود عملکرد موفقی از خود بر جای گذاشت. این نشان می دهد که برآوردها نشان می دهد در دوره ای که دولت سیزدهم قوه مجریه را در کشور به دست گرفته است، بیش از 45 درصد بیمه شدگان روستایی با افزایش معادل 389 هزار نفر مواجه بوده اند.

به گفته مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، برنامه این صندوق پوشش یک میلیون بیمه شده جدید روستایی تا پایان سال 1401 است.

10 میلیون نفر مشمول بیمه روستایی هستند

آمارهای صندوق تامین اجتماعی روستایی و کشاورزی نشان می دهد که حدود 10 میلیون نفر در روستاها و عشایر واجد شرایط بیمه هستند که نیاز به بیمه دارند.

  زنی که همچنان شرمنده رئیس بانک مرکزی ایران است!

بیت الله تشر، مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در این خصوص با اشاره به اینکه فقط افراد بالای 18 سال و زیر 50 سال می توانند در این صندوق ثبت نام کنند، می گوید: جامعه هدف این صندوق روستاییان هستند. عشایر و کشاورزان و برای. برای کشاورزان ساکن شهرستان محدودیتی برای مشمولیت بیمه در این صندوق وجود ندارد. بنابراین برای کشاورز ساکن مشهد محدودیتی وجود ندارد و باید مشخص شود که این افراد فقط از طریق جهاد کشاورزی کشاورز هستند. علاوه بر این، شهرهای کمتر از 20000 نفر نیز جزو جوامع هدف صندوق هستند.

باربری توضیح می دهد که جمعیت هدف ناخالص صندوق در کشور حدود 30 میلیون نفر است. چرا از کلمه بی ادب استفاده می کنیم؟ از آنجایی که افراد زیر 18 سال و بالای 50 سال تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر قرار نخواهند داشت و با کم کردن افراد زیر 18 سال و بالای 50 سال از مبلغ ناخالص، این مبلغ حدود 10 میلیون برای پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان است. دهقانان و عشایر را بگذاریم.

طبق اصل 29 قانون اساسی، همه افراد جامعه باید از تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه مضاعف توسط دولت به صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر برخوردار شوند. افراد واجد شرایط حق بیمه خود را در 8 سطح تعیین شده توسط کارگزار پرداخت می کنند و دولت دو برابر حق بیمه پرداخت می کند و اساساً دولت در اینجا کارفرما است.

بر این اساس دولت سیزدهم تحول آفرین و برنامه محور با نگاه انقلابی و جهادی را محور برنامه های صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر قرار داد.

  قطعنامه آمریکایی ها و تروئیکا علیه ایران در شورای حکام تصویب شد/ ادامه سیاست فشار حداکثری در آژانس/ چین و روسیه به قطعنامه ضدایرانی رای منفی دادند.

به همین دلیل برهاری، مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان و عشایر می گوید: در راستای تحقق عدالت اجتماعی در جامعه هدف و در راستای عملیاتی شدن ماموریت صندوق، برنامه عملیاتی و راهبردی پنج ساله با افق تدوین شده است. سال 1405. با هدف تبدیل صندوق به بهترین صندوق بیمه اجتماعی تهیه و در کشور در حال اجراست.

یادگیری مستمر و مسئولیت پذیری به عنوان ارزش های اصلی صندوق، رشد متوازن نسبت پوشش تامین اجتماعی، افزایش بیمه شدگان جدید، تنوع و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات و دسترسی آسان به خدمات از دیگر برنامه های صندوق است. صندوق ایجاد شده توسط Beitula.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی همچنین از راه اندازی بیمه تکمیلی این صندوق برای نخستین بار در استان های همدان، اصفهان و آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این بیمه تکمیلی به نفع جامعه هدف بازنشستگان است و باعث خوشحالی آنها می شود.

همچنین نقاط مثبت تقویت و ضعف احتمالی حذف شده است تا تمامی بیمه شدگان صندوق به صورت تکمیلی بیمه شوند. در گام اول جلساتی با شرکت طرف قرارداد صندوق بیمه برگزار شد، البته در گذشته با 10 شرکت دیگر نیز صحبت هایی برای ارائه خدمات بسیار خوب و صحیح در ارائه بیمه تکمیلی انجام شد.

در میان شرکت هایی که قول ارائه بهترین و با کیفیت خدمات را داده بودند، تنها با یک شرکت در حال آماده سازی این قرارداد هستیم. در حال حاضر آمار مستمری بگیران سه استان پایلوت برای ارائه بیمه تکمیلی در حال بررسی است و این بیمه تکمیلی رضایت مستمری بگیران را می طلبد. مقدمات بیمه تکمیلی سه استان پایلوت شامل همدان، اصفهان و آذربایجان شرقی فراهم شده است.

  شورای عالی مقاومت ملی افغانستان موجودیت خود را اعلام کرد

هدف از تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، دهقانان و عشایر تأمین زندگی در دوران پیری و حفظ کرامت سالمندان روستایی و عشایری، جلوگیری از مهاجرت بی رویه دهقانان به شهرها، ارتقای سطح زندگی دهقانان و عشایر برای کاهش اختلاف طبقاتی، جلوگیری از فقر و کاهش نگرانی های معیشتی در دوران سالمندی، تامین امنیت اجتماعی و اقتصادی روستاییان و توزیع عادلانه درآمد در جامعه.

برش

‌ ‌

حدود 10 میلیون نفر در روستاها و عشایر واجد شرایط بیمه هستند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

به گفته مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، برنامه این صندوق پوشش یک میلیون بیمه شده جدید روستایی تا پایان سال 1401 است.

هدف از ایجاد صندوق تامین اجتماعی برای کشاورزان، دهقانان و عشایر، تامین زندگی در دوران سالمندی، تامین امنیت اجتماعی و اقتصادی دهقانان و توزیع عادلانه درآمد در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید