4 بازیکن فوتبال در آمریکا بر اثر تیراندازی کشته و زخمی شدند

گروه بین الملل _ رجانیوز: تیراندازی در نزدیکی یک دبیرستان فیلادلفیا باعث زخمی شدن چهار بازیکن فوتبال شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که تیراندازی در نزدیکی دبیرستانی در شهر فیلادلفیا یک نوجوان 14 ساله کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. هر 4 قربانی فوتبالیست هستند.

پلیس گفت تیراندازی حوالی ساعت 4:30 بعد از ظهر سه شنبه در نزدیکی دبیرستان روکسبورو در فیلادلفیا رخ داد. فاکس نیوز می گوید همه قربانیان فوتبالیست های آن دبیرستان هستند.

پلیس در حال بررسی این حادثه است و هیچ فردی در ارتباط با تیراندازی دستگیر نشده است. گفته می شود چند مهاجم از داخل خودرو شروع به تیراندازی به سمت چند بازیکن فوتبال کردند.

مقایسه آمار خشونت با اسلحه بین ایالات متحده و سایر کشورهای جهان نشان می دهد که ایالات متحده یک کشور کاملا استثنایی است: میزان تیراندازی های خشونت آمیز در این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده حدود 5 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما نزدیک به 31 درصد از کسانی که با اسلحه مرتکب قتل عام می شوند، در این کشور زندگی می کنند.

در مورد علل این مشکل تحلیل های مختلفی ارائه شده است، اما آزادی حمل اسلحه توسط شهروندان اغلب مهم ترین و اصلی ترین علت این مشکل تلقی می شود.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات کنگره آمریکا، آمریکایی ها حدود نیمی (48 درصد) از مجموع 650 میلیون سلاح غیرنظامی موجود در سراسر جهان را در اختیار دارند.

  باران شدید در راه است

دیدگاهتان را بنویسید