40 درصد از مشترکین محلی واجد شرایط دریافت پاداش پس انداز هستند

به گزارش رجانیوز، سخنگوی صنعت برق گفت: امسال 40 درصد مشترکان خانگی مشمول دریافت پاداش مدیریت تقاضا هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: از 28 میلیون قبض صادر شده در حوزه خانوار، بیش از 11 میلیون و 110 هزار مشترک مشمول دریافت پاداش پس انداز یا پاداش مدیریت مصرف هستند. کدام عدد در سمت چپ صورتحساب دریافتی آنها قرار دارد که در زیر عنوان “تخفیف مدیریت مصرف، پاداش پس انداز یا پاداش مدیریت مصرف” ذکر شده است.

وی ادامه داد: همکاری خوب مردم در تیر و مرداد در بخش داخلی به ویژه در ساعات پیک مصرف به پایداری شبکه کمک کرد و از سوی دیگر این همکاری مشترکان را مشمول دریافت پاداش مدیریت تقاضا کرد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به نحوه برخورد با مشترکان پرمصرف خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4 درصد از مشترکان پرمصرف آنهایی هستند که مصرف برق آنها بیش از 2 برابر 14 تا 20 درصد مشترکان معمولی در همان منطقه است.

رجبی مشهدی گفت: در صورت شناسایی این مشترکان پرمصرف ابتدا از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می شود و در صورت ادامه روند پرمصرف محدودیت هایی برای آنها در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این مجبور به پرداخت قبوض بسیار سنگینی هستند که با کاهش مصرف به پایداری شبکه کمک می کند و از ارسال قبوض سنگین جلوگیری می کند.

پیش از این وزیر نیرو گفته بود: بر اساس مصوبه این وزارتخانه، مشترکانی که در سال جاری نسبت به سال قبل از مصرف برق خود را کاهش دهند، پنج برابر قیمت خرید انرژی پاداش دریافت خواهند کرد.

  مقایسه شرایط فروش هیوندای توسان در آمریکا با ایران

علی اکبر محرابیان افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده، مشترکانی که در سطح مدل برق مصرف می کنند، در صورت کاهش هزینه های خود نسبت به سال قبل، با صرفه جویی و کاهش 500 تومانی به ازای هر کیلووات پاداش خواهند گرفت.

وی یادآور شد: قیمت فروش انرژی برای مصرف کنندگان در سطح مدل 100 تومان است و کسانی که صرفه جویی کنند پنج برابر قیمت انرژی خریداری شده دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید