40 سال حمله به صهیونیست ها

سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت پایان مراسم و جشن های چهلمین سالگرد تاسیس حزب الله لبنان، با تاکید بر اینکه «پیروزی سال 2000 به سناریوی «اسرائیل بزرگ» پایان داد، اظهار داشت: «حزب الله خواهد کرد. محور مقاومت باقی بماند».

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان، سید حسن نصرالله سخنان خود را با اشاره به مهم ترین دستاوردهای این جریان در طول 40 سال حیاتش آغاز کرد و گفت: وقتی از 40 سال صحبت می کنیم. در مورد مقاومت، باید توجه کنیم که “ما هرگز ارتباط خود را با دوران قبل از 1982 از دست نخواهیم داد، زیرا بین چارچوب کنونی ما و قبل از 1982 ارتباط عمیق و اساسی وجود دارد.”

برد طولانی

بر اساس این گزارش، دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به علمایی چون سید محمد باقر صدر، سید موسی صدر و امام خمینی (ره) که از ابتدای مقاومت در کنار جنبش حزب الله بودند، گفت: همه این علمای بزرگ که مروج فضایل اخلاقی هستند، از مشوق و بنیانگذار نهضت و روح انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) تقدیر و تشکر می کنیم و از حضرت آیت الله خامنه ای که همواره به حزب الله توجه ویژه داشته اند، تشکر می کنیم.

وی سپس به بزرگترین دستاوردهای حزب الله لبنان در این 4 دهه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه حزب الله همواره تلاش کرده تا از اختلافات داخلی در لبنان جلوگیری کند، گفت: پیروزی سال 2000 ارتش به اصطلاح شکست ناپذیر اسرائیل را درهم شکست و اسرائیلی ها را نابود کرد. بزرگ برای همیشه تمام شد.» وی همچنین به جنگ 33 روزه 2006 پرداخت و گفت: پیروزی سال 2006 یکی از مهمترین دستاوردهای مقاومت در مسیر طولانی آن بود و قواعد درگیری با دشمن صهیونیستی را تغییر داد. دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین با اشاره به پیشرفت‌های نظامی حزب‌الله در لبنان در ۴۰ سال گذشته، گفت: ما در مسیر توسعه زیرساخت‌ها و قابلیت‌های نظامی هستیم تا با پیشرفت‌های تسلیحات و فناوری‌های مدرن همگام شویم.

  من با ارسال به پایگاه اطلاع رسانی رجا برلین مخالفم

اختلافات ارضی خط قرمز حزب الله است

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین بر اختلافات ارضی لبنان با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حزب الله در قبال هیچ تهدیدی در خصوص تعیین مرزهای دریایی لبنان، آخرین دستاورد ثبات جنگ جولای و هشدار حزب الله درباره موضوع بازگرداندن حقوق تسلیم نخواهد شد. نفت و گاز لبنان نیز به همین منظور انجام می شود. به گونه ای که امروز هیچ کس تصورش را نمی کند، حملات تبلیغاتی می تواند عزم مقاومت را در هم بشکند.» وی گفت: برقراری معادلات بازدارندگی برای حفاظت از سرزمین، کرامت، منابع و ثروت لبنان یکی از مهم ترین مسائل است و لذا اعلام می کنیم. آمادگی مداوم برای دفاع از آنها.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به مسائل فرامرزی که حزب الله در 4 دهه گذشته به آن توجه داشته است، پرداخت و با اشاره به مسئله فلسطین گفت: ما در 40 سال گذشته به این موضوع اعتقاد داشته ایم. سال ها. ما ایستادیم و با هر نوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کردیم و از همه آزادگان جهان دعوت کردیم که روابط خود را با این رژیم نژادپرست عادی نکنند.» سید حسن نصرالله همچنین درباره سوریه و عراق گفت: ما به سوریه رفتیم و ایستادیم. خطاب به رهبری و ارتش سوریه و سایر دوستان، و در عراق به بهترین شکل ممکن به آن کشور کمک کردیم تا با داعش مبارزه کند.»

برش دادن

حزب الله از مشروعیت تا مقبولیت و قدرت

شقایق بردبار/ نگاهی به سخنرانی دوشنبه شب سید حسن نصرالله و وضعیت کنونی جنبش تحت رهبری وی در لبنان نشان می دهد که حزب الله در 4 دهه اخیر فعالیت خود به بلوغ کامل رسیده و خود را به عنوان یک رکن سیاسی تثبیت کرده است. و در این کشور سرباز شوید. موضعی که با وجود مخالفت های خارجی که علیه حزب الله لبنان بودند به راحتی به دست نیامد. حزب الله لبنان عمدتاً و در سال های اولیه فعالیت خود که مصادف با جنگ های داخلی در آن کشور و اشغال جنوب توسط رژیم صهیونیستی بود، تلاش کرد همانطور که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود اشاره کرد، با ظهور به عنوان نیرویی که می تواند متحد کننده گروه های مختلف باشد تا در میان شیعیان لبنان محبوبیت پیدا کند و از این طریق به مشروعیت کامل در آن کشور دست یابد. مشروعیتی که با پیروزی های این جنبش در سال های 2000 و 2006 به دنبال داشت، مقبولیت آن را نیز به همراه داشت. حزب الله لبنان در گام بعدی حیات خود با ورود به عرصه سیاسی و ائتلاف با سایر احزاب و آغاز فصل مذاکرات ملی که با ابتکار نبیه بری، متحد حزب الله از طریق لبنان آغاز شد، قدرت خود را در لبنان افزایش داد. مشکل سلاح های مقاومت که با پروژه های خارجی به یک مسئله امنیتی تبدیل شد، تهدید را به فرصت تبدیل کرد و آن را نماد حمایت حزب الله از مرزهای لبنان و امنیت آن کشور معرفی کرد. حزب الله در جدیدترین اقدام نظامی خود در خصوص موضوع تسلیحات مقاومت، بر تمرکز خود بر حفاظت از مرزهای آبی لبنان با پرواز پهپادهای شناسایی خود بر فراز منطقه مورد مناقشه و فیلمبرداری از تجهیزات اسرائیلی تاکید کرد.

  در نهایت 7 ماموریت ویژه

دیدگاهتان را بنویسید