400 هزار مسکن برای کارگران ساخته می شود

12355 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران به مناسبت هفته کار و کارگر اظهار داشت: در سال های بحران سازندگی تحریم ها علیه مردم و کشور پیشگام بود. در شکست تحریم های آمریکا

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) در مورد اهمیت و ارزش کارگران عزیز بیانات مختلفی داشتند و کارگران را از آن گروه هایی برشمردند که باعث پیشرفت و آبادانی زمین می شوند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در مورد جایگاه و منزلت صحبت می کردند. ارزش بالای جامعه کارگری اهمیت جامعه کارگری به عنوان ستون فقرات تولید کشور.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر کشوری خواهان استقلال و رونق اقتصادی به معنای واقعی کلمه است باید به قشر زحمتکش توجه کند و به همین منظور. در دولت مردمی سیزدهم.و در تمام سفرهای استانی رئیس جمهور شاهد دیدار حجت الاسلام رئیسی با جامعه کارگری هستیم. در برخی از مشاغل مانند معادن که حتی مقامات محلی و منطقه ای به آنجا مراجعه نکرده اند، رئیس جمهور بازدید داشته است.

وی افزود: آمار تعدیل نیروی کار در فروردین ماه امسال نسبت به سال قبل 38 درصد کاهش داشته است.

عبدالملکی تاکید کرد: رئیس جمهور به من به عنوان یک مقام دولتی دستور دادند که در نهایت تلاش کنم در خدمت جامعه کارگری کشور و ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به مخاطبان گسترده، چهار پروژه و برنامه بزرگ که مبانی چهارگانه را دنبال می کند. عرصه های زندگی انسان

  توزیع 50 میلیارد تن تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار

وی گفت: حوزه اول کار مردم و کیفیت آن، حوزه دوم نظام بازنشستگی مردم، حوزه سوم رفاه مردم و کاهش فقر و در نهایت حوزه چهارم مدیریت سالم و کارآمد شرکت ها و کارخانه های تحت مالکیت است. توسط این وزارتخانه.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: افزایش دستمزد کارگران با کمک جامعه کارگری و کارفرمایان یکی از موضوعاتی بود که دنبال کردیم و امید مضاعفی را در کشور ایجاد کردیم و معتقدیم معیشت کارگران یکی از موضوعاتی است که محورهای اصلی در ملت ما هستیم و در این راستا سلامت و بهداشت حرفه ای نیز برای ما مهم است و با کمک کارفرمایان خانه طب کار راه اندازی کرده ایم تعداد قابل توجهی از کارگران نیز از سلامت استفاده می کنند. خدمات.

وی افزود: بحث امنیت شغلی نیز برای ما مهم است و مشکلات حدود 1067 شرکت و کارخانه را با مشکلات اقتصادی بررسی کردیم و با رفع مشکلات آنها برای 500 هزار نفر امنیت شغلی ایجاد کردیم و آن افراد برگشتند. به کار «مسئله مسکن کارگری پیگیر تفاهم نامه ای برای بیش از 400 هزار کارگر هستیم که در حال اجراست و امسال ثمره آن را خواهیم دید.

وی با بیان اینکه یکی از ابتکارات دولت مردمی در حوزه کار، ایجاد 300 مرکز برای حل مشکلات اجتماعی کارگران حوزه کارگری است، افزود: در حوزه انس با قرآن کریم، کارگران عزیز با حضور در مسابقات سراسری قرآن کریم مقام های خوبی را در کشور کسب کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران و کارفرمایان در سال گذشته با راه اندازی بیش از 600 مرکز آموزشی در جوار کارگاه با همکاری کارفرمایان بهره وری را در سال جدید افزایش داده اند که در 30 سال گذشته بی نظیر بوده است. سالها بهره وری نیروی کار

  اینفوگرافیک/ تعداد پناهندگان در بزرگترین جنگ های قرن گذشته

وی گفت: اکثر کارگران بدون بیمه و بدون آینده کار می کنند. هزار نفر از این افراد جدیدالورود هستند و 700 هزار نفر قبلا استخدام شده اند که در نیمه دوم سال گذشته تامین شده اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: افزایش حقوق بازنشستگان نیز از موارد بعدی ماست و وام قرض الحسنه مستمری بگیران را 40 درصد افزایش داده ایم. برای کارگران زن نیز شرایطی داشتیم، به ویژه حمایت از آنها و پرداخت به موقع حقوق آنها در دوران بارداری.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: قول قطع شدن دست افراد ناسالم را از نظام اقتصادی کشور دادیم و در این مدت 8 ماه این کار را انجام دادیم. با راه اندازی سامانه سوختن برای مقابله با مفاسد احتمالی، بیش از هزار مورد فساد و تخلف از طریق بازرسی در محل و محل شناسایی شده است که بیش از 700 مورد آن قابل توجه و پیگرد قانونی بوده و تعدادی از این موارد به نیروی انتظامی ارسال شد.

وی افزود: قول می دهیم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست مفسدان را از بیت المال کوتاه کنیم و از سروصدا در این حوزه هراسی نداریم و پیگیری خواهیم کرد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید