5 ضرر نشستن زیاد برای بدن

گاهی تنها چیزی که می خواهیم این است که تمام روز استراحت کنیم و اصلا حرکت نکنیم.

به گزارش رجانیوز به نقل از روزیاتو، گاهی تنها چیزی که می خواهیم این است که تمام روز استراحت کنیم و اصلا تکان نخوریم. اما سبک زندگی بی تحرک می تواند منجر به مشکلات جدی مانند بیماری قلبی و دیابت شود. در واقع، خطرات نشستن یا دراز کشیدن زیاد بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.

در زیر می خواهیم برخی از عوارض کمتر شناخته شده نشستن زیاد را بررسی کنیم.

1- احتمال بروز جوش های هورمونی را افزایش می دهد

اولین نتیجه عدم تحرک افزایش وزن است. و یکی از اثرات افزایش وزن این است که باعث ایجاد مشکلات پوستی خاصی می شود. چاقی ابتدا باعث می شود که پوست به میزان قابل توجهی خشک شود و در نتیجه بر سد محافظ پوست تأثیر بگذارد. علاوه بر این، چاقی باعث افزایش تعریق می شود که منجر به مسدود شدن منافذ و بثورات پوستی می شود.

2- می تواند استخوان ها را ضعیف کند

ماهیچه‌ها و استخوان‌ها بافت‌های زنده‌ای هستند که هر چه بیشتر تمرین کنید قوی‌تر می‌شوند. استخوان های کسانی که به طور منظم ورزش می کنند اغلب قوی تر و متراکم تر از کسانی است که ورزش نمی کنند. بنابراین فردی که زمان زیادی را صرف نشستن و عدم تحرک می کند، خود را در معرض خطر ضعیف شدن استخوان ها و از دست دادن تراکم آنها قرار می دهد.

3- می تواند مشکلات پوستی موجود را تشدید کند

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

اگر تمام روش های درمانی را برای از بین بردن جوش های خود امتحان کرده اید، اما مشکل همچنان پابرجاست، وقت آن رسیده که ریشه مشکل را بیابید. مکانیک آکنه (Acne Mechanica) در اثر سایش و پارگی و فشار روی پوست ایجاد می شود. این نوع آکنه زمانی ایجاد می شود که پوست به طور مکرر در معرض ساییدگی یا فشار قرار می گیرد، مانند نشستن طولانی مدت در یک موقعیت خاص. جوش ها در نتیجه یک سبک زندگی کم تحرک که بیشتر روز در حالت نشسته سپری می شود، غیر معمول نیست.

4- باعث ایجاد سلولیت می شود

امروزه اکثر کارمندان اداری بیشتر وقت خود را صرف نشستن و تایپ کردن پشت کامپیوتر می کنند. این سبک زندگی بی تحرک می تواند باعث احتباس آب در بدن شود. به گفته برخی از دانشمندان، نشستن زیاد باعث کاهش گردش خون در بدن و در نتیجه تغییراتی می شود که منجر به سلولیت می شود.

5- می تواند باعث واریس شود

هنگامی که راه می رویم، ماهیچه های ساق منقبض می شوند و به رگ های خونی اصلی که در قسمت تحتانی ساق قرار دارند فشار وارد می کنند. بنابراین، هر قدمی که برمی داریم مانند یک پمپ واحد است که به گردش خون از سیاهرگ ها به قلب کمک می کند. در نتیجه نشستن زیاد منجر به گردش خون نامناسب در بدن می شود که به شکل واریس ظاهر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید