5 فضایل بهشتی ائمه در صلوات شعبانیه

همه علوم به اذن خدا در فضای وجود این بزرگواران گذاشته شده است و هر که می خواهد به علم برسد، خواسته یا ناخواسته آن را از معدن خود که از اهل بیت است، بگیرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از تسنیم، ماه شعبان یکی از درخشان ترین و پرفضیلت ترین ماه های سال و فرصتی برای تزکیه نفس برای ورود به ماه مبارک رمضان به شمار می رود؛ به طوری که در ماه مبارک رمضان، ماه مبارک رمضان در سال 1380 به عنوان یکی از پرفضیلت ترین و درخشان ترین ماه های سال در نظر گرفته شده است. آداب و اعمال مختلف این ماه که از سوی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام صادر شده، در همین راستا است.

یکی از این اعمال صلوات منسوب به امام سجاد علیه السلام است که به «صلوات شعبانیه» معروف است. شیخ طوسی به مصباح المتهجد گفت که این امام بزرگوار هر روز از ماه شعبان در دوران زوال و همچنین در شب نیمه شعبان این دعاها را می خواند.

در این دعا چند بار عبارت صلوات تکرار شده است. درخواست کننده از خداوند می خواهد که بر محمد و آل او درود فرستد. آنچه در صلوات شعبانیه آمده است، تأکید بیشتر بر جایگاه اهل بیت پیامبر و ائمه شیعه است. اهل بیت گنجینه علم، محل رفت و آمد فرشتگان، جایگاه رسالت الهی و مکان ظهور است. این چراغ های مقدس مانند یک قایق نجات در امواج وحشتناک هستند که هرکس به آن بچسبد نجات خواهد یافت و هرکس از آن دور بماند غرق خواهد شد.

  روند فروش نفت ایران با وجود تحریم ها چگونه افزایش یافته است؟

در این دو آیه می خوانیم:

خداوند بر محمد و آل محمد، درخت انبیا و مقام رسالت و وارث آخوند صلوات فرستاد.

الله سام سن علی محمد و آل محمد المحمد المحمد المحمد اللیج العل الالمجاج الموج المج العلم المجری محمد

درود فرست بر محمد و آل محمد، درخت نبوت و مقام رسالت و محل آمد و شد فرشتگان و معدن علم و آل وحی.

خدایا درود خدا بر محمد و آل محمد، کشتی که در اعماق اقیانوس ها حرکت می کند و به آن پناه می برد، امان می یابد و هر که آن را رها کند غرق می شود. به درستی بپیوندید

اولين آيه اين روايت در تفاسير پيامبر و ديگران از وحى اهل بيت(ع) به طرق مختلف بيان شده است; اتفاقاً رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:

این زیباترین و مهمترین و مهمترین و مهمترین است. یا دارم بکیر به نقل از امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: یا این را در روایتی دیگر آورده ام:

اولاً این شباهت ها حداقل اعتقاد به این صعود صلوات به شعبانیه را نشان می دهد و ثانیاً بر فضایل ملکوتی بعثت اهل بیت تأکید می کند تا همه بدانند:

1 پیامبر و اهل بیت وحی از سلسله نبوت و دارای ریشه پاکی هستند.

2. محل اصلی مأموریت در خانه نور عطرات است

3. ملائکه در بهشت، حضور این بزرگواران در حرکت و اطاعت از اوامر آنان هستند; چنانکه گفته می شود در مورد کتابت مصحف فاطمه سلام الله علیها جبرئیل سلام الله علیها خدمت این بانوی بزرگوار می آمد یا اصلاً ارواح و ملائکه هر شب خدمت امام آن زمان می آمدند. اعمال او را فراهم کند .

  سیف به 10 سال و اراکچی به هشت سال زندان محکوم شدند / احکام قطعی و لازم الاجرا

4. همه علوم به اذن خداوند در فضای وجود این بزرگواران نهاده شده است و هر که می خواهد به علم دست یابد باید خواسته یا ناخواسته آن را از معدن خود که از اهل بیت است بگیرد.

5. بالاخره این خاندان پاک، ذریه بیت وحی هستند یا به عبارتی شایسته ترین اهل بیت وحی هستند و هیچ موجودی نمی تواند به فضیلت آنها دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید