5 نکته برای کولر یا کولر خودرو در تابستان

14429 خبر اولیه

بر اساس گزارش تحریریه، مهندسان مرکز تست خودرو Kamzomer Reports 5 توصیه هایی دارند که با استفاده از آنها می توان به نتایج بهتری از کولر یا کولر خودرو دست یافت.

کولر در حال حرکت بهتر عمل می کند. هر چه سرعت خودرو بیشتر باشد، کمپرسور اینترکولر سریعتر کار می کند و در نتیجه بهتر خنک می شود. برخی افراد عادت دارند قبل از شروع سفر، ماشین را چند دقیقه روشن نگه دارند تا ابتدا محفظه خنک شود و سپس سفر را شروع کنند. تجربه و توصیه این مهندسان نشان می دهد که کولر خودرو در حرکت بهتر عمل می کند. بهتر است در 20 ثانیه اول پس از روشن کردن کولر، حتی در گرم ترین روز تابستان، پنجره ها را باز کنید. این کار هدر دادن کولر و بنزین نیست و نتیجه بهتری دارد.

کمترین سرعت فن را انتخاب کنید. پایین ترین مرحله خنک کننده با پایین ترین مرحله فن ممکن است بعداً کابین را خنک کند اما مهندسان می گویند کارایی و کارایی بهتری دارد و هوای کابین را کمتر خشک می کند اگرچه تأثیر کمی در مصرف سوخت دارد اما در هر صورت در مصرف سوخت قابل توجه است. دراز مدت با این روش بعدا به نتیجه دلخواه می رسید اما نتیجه بهتری خواهید گرفت.

هنگامی که یک مسافر انفرادی هستید، حالت چرخش را خاموش کنید. البته این حالت بیشتر در خودروهای جدید وجود دارد و در خودروهای قدیمی اصلا این حالت در اختیار راننده نیست.

start-stop را خاموش کنید. این انتخاب برای همه خودروها در دسترس نیست. اکثر خودروهای ژاپنی این فناوری را روی خودروهای خود دارند و زمانی که خودرو بیش از 20 ثانیه توقف می کند، با فشردن پدال گاز توسط راننده، قسمت اصلی موتور خاموش و روشن می شود. این فناوری بیشتر برای کاهش مصرف سوخت روی خودروها نصب می شود تا سوخت کمتری مصرف شود و آلودگی کمتری در پشت چراغ های قرمز طولانی یا ترافیک سنگین ایجاد شود. اما در اوج تابستان که کولر روشن است بهتر است استارت استاپ را خاموش کنید.

  کراس اوور چینی سازنده خودروهای کم امنیت فردا وارد خط مونتاژ شد!

فیلتر کنید [صافی] هوای کابین را همیشه تمیز نگه دارید. زمانی که فیلتر هوای محفظه سرنشین کثیف می شود، از جریان مناسب و بهینه هوا در داخل کابین جلوگیری می کند. هر چه خودرو جدیدتر باشد، بررسی آن آسان تر است زیرا خودروسازان به تدریج کار را برای صاحبان خودرو آسان کرده اند. بهتر است فیلتر را بعد از چندین بار تمیز کردن که آلودگی زیادی روی آن جمع شده است تعویض کنید. بهتر است تغییرش را خودتان یاد بگیرید و به استادان نسپارید، هم قیمت کمتر می شود و هم اعتماد بیشتر می شود. در اکثر خودروهای جدید، فیلتر هوا پشت جعبه داشبورد قرار دارد [به قول خارجی ها جعبه دستکش] قرار دارد و به راحتی قابل تعویض است.

فرقی نمی کند که دما را از نظر سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک جدید خودروها به نام کنترل تهویه مطبوع روی کمترین میزان تنظیم کنید یا نه. اکثر این سیستم ها هم سرعت فن و هم دما را به صورت خودکار تعیین می کنند. پس فقط آن را روشن کنید و نگران آن نباشید.

منبع:سایپانیوز

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید