6 میلیون نفر بیمه درمانی رایگان دریافت کردند

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس جمهور گفت: در دوره جدید بیش از 6 میلیون نفر بیمه سلامت دریافت کردند و به دنبال افزایش این خدمات به گونه ای هستیم که بیماران دغدغه ای جز بیماری نداشته باشند.

من گزارش میدم رجانیوزحجت الاسلام سید ابراهیم سیدابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در مراسم «خاطره یک پرستار» با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: اگرچه در تاریخ و فرهنگ عامه نام حضرت زینب یک نماد است. از صبر، مقاومت و بردباری نوشته شده است، اما رمز استقامت و اثربخشی همه ائمه، رهبران و مردان و زنان بزرگ تاریخ، صبر و بردباری آنهاست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کلمه علم معمولاً با رویا تداعی می شود، افزود: کسب علم، بهبود وضعیت و کارآمدی افراد در گرو صبر و ظرفیت است و پرستاران به عنوان فرشتگان خدمتگزار مردم از مهمترین آنها هستند. افراد مستعد در عرصه دانش و آموزش و عمل و خدمت هستند.

رئیسی دوران دفاع مقدس و ایام اپیدمی کرونا را مهم ترین و بزرگترین جلوه های ظرفیت بالا و بالای پرستاران دانست و اظهار داشت: افراد توانمند اولین داوطلبان مقابله با مشکلات و خطرات هستند. همانطور که شهید عزیزمان سردار قاسم سلیمانی اهل خطر بود، پرستاران هم جدا از اینکه در خط مقدم نبرد حق و باطل حضور داشتند، باید در روزهایی که ترس از کرونا در جامعه فراگیر شده، از شیر دادن هم بترسند. گاهی حتی اعضای خانواده یک بیمار کرونایی از او می ترسند و با احساس مسئولیت برای مراقبت از بیماران کرونایی روزهای زیادی را در بیمارستان ها می مانند.

  پیامدهای جنگ هسته ای برای جهان

رئیس جمهور تصریح کرد: همین ظرفیت، حوصله و احساس مسئولیت پرستاران باعث شده است که جامعه پرستاری مورد اعتماد و اعتماد بیماران، عموم مردم و پزشکان و کادر درمانی قرار گیرد و مردم دیگر نگران مراقبت از بیماران خود نباشند. آنها را در بیمارستان رها کنید. .

رئیسی در ادامه خدمت منفعت طلبانه، خدمت نوع دوستانه و خدمت در پرتو مشیت الهی را سه نوع خدمت برشمرد و خاطرنشان کرد: خدمت پرستاران عزیز سومین نوع خدمت است. پرستاران بزرگوار ما از روی عشق و علاقه به همنوعان و البته برای جلب رضایت الهی و در پرتو خداجویی که بسیار ارزشمند است و اوج و زیباترین جلوه آن را در مبارزه با کرونا دیدیم به بیماران رسیدگی می کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شأن و جایگاه صبورانه و خالصانه پرستاران باید حفظ و تقویت شود، گفت: دولتمردان نیز برای حفظ و ارتقای این جایگاه تعهداتی دارند. همانطور که پرستاران تمام تلاش خود را می کنند تا بیمار مشکلی جز سختی و درد بیماری نداشته باشد، دولت نیز خود را موظف به رسیدگی به مشکلات و مطالبات جامعه پرستاری می داند.

رئیسی افزود: پرستاران با مهربانی و خدمت خالصانه به بیماران، روحیه خود را قبل از درمان ترمیم و بهبود می بخشند تا بر بیماری خود غلبه کنند و دولت نیز موظف است اجازه ندهد پرستاران چیزی جز مراقبت، مراقبت و مراقبت رسمی داشته باشند. مشکل دیگری است

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت از نقش سازمان نظام پرستاری در شناسایی و بیان مشکلات و مطالبات پرستاران استقبال و حمایت می کند، گفت: دولت سازمان نظام پرستاری را مایه خیر و برکت برای حوزه سلامت و دولت می داند و باید از نقش این مجموعه در شناسایی و پیگیری مسائل جامعه پرستاری قدردانی می شود.

  در گفت‌وگو با کارشناسان مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی درباره جنگ تبلیغاتی علیه ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیسی با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اجرای طرح تعرفه خدمات پرستاری در دولت، دولت قبل و این کشور و همچنین وعده سال گذشته ایشان در این زمینه، تصریح کرد: در صورت اجرا قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری امسال شروع نشده بود من آماده بودم در شرکت شما حضور نداشتم ولی به فضل الهی و تلاش مسئولین اجرای این قانون آغاز شده و خواهد بود. در آینده تکمیل و بهبود یابد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: قرار نیست مشکلات دولت را پیش روی شما بگذارم، اما برای شنیدن مشکلات و مطالبات شما به اینجا آمده ام اما توجه داشته باشید که دولت وظیفه ساماندهی معیشت همه اقشار جامعه و عادلانه را بر عهده دارد. مانند نظام تعرفه خدمات پرستاری باید برای اجرای کامل، اجرای قانون ارزشیابی معلمان، یکسان سازی حقوق مستمری بگیران و سایر اقشار نیز بر عهده دولت باشد.

رئیسی افزود: دولت مردمی با توکل به خدا و اعتماد به توانمندی های داخلی به ویژه دستان توانمند شما، با انگیزه و خدمتگزار زنان و مردان به دنبال حل مشکلات است و از این رو به بیگانگان وابسته نیستیم، از سوی دیگر، نداریم. بدون مشکل قابل حل با اتکا به دارایی های داخلی قابل حل نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته برای رفع مشکلات مشکلاتی وجود دارد، گفت: قطعا با کمک وزارت بهداشت، مسائل مربوط به بهداشت و درمان از جمله مسائل جامعه پرستاری را در لایحه بودجه 1402 لحاظ خواهیم کرد. و برنامه هفتم توسعه، به طوری که نظام سلامت. تا کشور بیش از هر زمان دیگری در عرصه خدمت رسانی به مردم به ویژه مردم مناطق محروم توانمندتر باشد.

  فراخوان شرکت های دولتی و سایر مراجع اجرایی در خصوص اجرای قانون پایانه های تجاری و نظام مودیان مالیاتی از اول دی ماه

رئیسی همچنین با اشاره به مطالبات مطرح شده در این جلسه در خصوص استخدام پرستارانی که به صورت موقت برای مراقبت از بیماران در دوران کرونا دعوت شده اند، گفت: دولت اقدامات لازم را برای پاسخگویی به این درخواست انجام خواهد داد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سخنانی با اشاره به تقارن روز پرستار با هفته بسیج، اظهار داشت: پرستاران همواره به عنوان الگوهای مهرورزی و مهربانی و خدمات آنان برای مردم عزیز بوده اند. در طول اپیدمی کرونا آنها را حتی گرانتر کرد

وزیر بهداشت با بیان اینکه در دوران کرونا، جامعه پرستاری 70 شهید تقدیم جامعه کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر 215 هزار پرستار در تخصص های مختلف داریم و تعداد مراکز آموزش پرستاری در کشور از کمتر از 30 مرکز افزایش یافته است. در ابتدای پیروزی انقلاب تا سال 207 در حال حاضر بیش از 40000 دانشجوی پرستاری در تمام رشته های پرستاری تربیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید