6.9 میلیون کارمند در کشور بیمه نیستند

مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: حدود 6 میلیون و 900 هزار بیکار در کشور داریم که باید خدمات بیمه ای داشته باشند.

به گزارش رجانیوس، میرهاشم موسوی در اولین نشست هم اندیشی مدیران بیمه که با محوریت راهبردی موضوع «بازنگری در راهبردهای بیمه و تامین اجتماعی» برگزار شد، ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت. (ص) اضافه کرد: امیدوارم این نشست بیش از پیش الگوی تکاملی این سازمان را روشن کند و با ایجاد تفاهم به این مهم دست یابد.

وی با اشاره به سه مفهوم در مدیریت جدید سازمان تامین اجتماعی گفت: تحول، عدالت و اعتماد سه مفهومی است که مدنظر ماست و بر اساس آنها تمامی فعالیت های این سازمان مورد ارزیابی قرار می گیرد. ما یک رویکرد تحول آفرین را در برنامه هایی با چارچوب قضایی برای اعتمادسازی دنبال می کنیم.

موسوی بررسی پوشش بیمه ای و راهبردهای تامین اجتماعی را یکی از راهبردهای اصلی در سازمان تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: در این سازمان فرصت های بی نظیری وجود دارد که باید برای رسیدن به هدف والای تامین اجتماعی که ایجاد اجتماعی است، دست یافت. امنیت. رفاه و آسایش برای استفاده انسان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای این راهبرد اساسی عملیاتی میسر نمی شود مگر اینکه پیوند منطقی با اجرا و اقدام وجود داشته باشد. در این جلسه نظرات مدیران استانی را برای استفاده در توسعه رویکرد تحول آفرین دریافت خواهیم کرد.

وی گفت: وظیفه ماست که شرایط پوشش و استفاده از خدمات سازمان تامین اجتماعی را برای همه مردم فراهم کنیم. فقط تامین منابع نیست، بلکه از منظر رفاه عمومی، سازمان تامین اجتماعی یک نهاد حاکمیتی است که نیاز به افزایش رفاه عمومی و تامین اجتماعی دارد.

  حاج قاسم به دولت قبل گفت از برجام به جایی نمی رسم / مخالف وابستگی و سازش هستم

موسوی خاطرنشان کرد: بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی، تامین اجتماعی حق و تکلیف عمومی دولت است و بنابراین حق دسترسی به بیمه نباید محدود شود و هیچ محدودیتی برای این حق جهانی قائل نیستیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برای اعطای حق بیمه به عموم مردم باید برنامه مشخصی داشته باشیم گفت: باید وظایف همه بخش های مختلف این سازمان به طور شفاف مشخص شود. شاخص ها و معیارهای ارزیابی باید به وضوح تعریف شوند.

موسوی گفت: از منظر کلان کشور تامین بیمه برای همه مردم یک ضرورت است که در صورت بروز خطرات و آسیب ها باید از آن محافظت کرد. تامین اجتماعی نیز باید در تامین امنیت اقتصادی و اجتماعی مشمولان فعالتر باشد.

وی بر اولویت هوشمندسازی و استفاده از فناوری های نوین در طرح تحول برای ایجاد رفاه عمومی تاکید کرد و گفت: از رویکرد سنتی به سمت رویکرد تحول حرکت می کنیم. تکنولوژی حرکت تکاملی را پیش می برد و ما باید به طور جدی برای توسعه خدمات شخصی تلاش کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: در تحول تحول تاکید بر هدایت منابع و افزایش اختیارات مدیران است. همچنین نکته ای که نباید از آن غافل شویم این است که در این مسیر چه کاری را نباید انجام دهیم و باید از ایجاد موانع در این مسیر پرهیز کنیم.

موسوی تصریح کرد: نمی توان یک نسخه از طرح های تحول را نوشت، بلکه باید الزامات استانی را نیز در نظر گرفت.

وی گفت: برای پیشبرد توسعه بیمه افراد در حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی نیازمند بهبود روابط هستیم. روابط با افکار عمومی، شرکای سازمانی و مدیریت بررسی می شود. علاوه بر این، مشوق های لازم برای اثربخشی طرح های تحول را فراهم کنید.

  نکاتی در مورد سوءقصد به 3 دانش آموز در حرم رضوی

دیدگاهتان را بنویسید