70 درصد از زمین های اجرای طرح ملی مسکن تامین شده است

8317 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست با اعضای کمیسیون عمران در ساختمان دودمان از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه 1401 برای تقویت این وزارتخانه تشکر کرد. راه و شهرسازی ادامه ساخت و ساز مسکن: در حال حاضر حدود 2.4 میلیون واحد زمین آماده شروع عملیات اجرایی است که با این میزان زمین آماده شده همراه با آغاز عملیات اجرایی بیش از 880 هزار واحد مسکونی بالغ بر 70 درصد است. از زمین مسکن برای اجرای طرح ملی ترافیک در نظر گرفته شده است.

قاسمی تصریح کرد: بر اساس آمار عملیات اجرایی 880 هزار واحد طرح ملی مسکن راه اندازی شده است. حدود 320000 واحد نیز به بهره برداری رسیده است که در مجموع بالغ بر یک میلیون واحد در کشور است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های وزارت راه و شهرسازی در شش ماهه نخست امسال (1401) سهم اجرای طرح ملی مسکن به 2 میلیون واحد مسکونی خواهد رسید و با این محاسبه تلاش می شود تا طبق برنامه اعلام شده واحدهای مسکونی ساخته و تکمیل شود.

ایجاد بانک زمین و ارزیابی اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی

وی در بخشی دیگر از سخنان خود راه اندازی بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را اقدامی مناسب ارزیابی کرد و گفت: بیشتر زمین های ارائه شده در طرح ملی مسکن متعلق به وزارت راه و شهرسازی است. . توسعه و انتظار از سایر وزارتخانه ها، سازمان ها نیاز به همکاری بیشتر با وزارت راه و شهرسازی در تامین زمین مسکن دارند.

  واریز یارانه جدید 2 ماهه در دو قسط به حساب بیش از 23 میلیون سرپرست خانوار

قاسمی اعلام کرد: ایجاد شهرهای جدید از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار دارد. در این راستا حدود 30 شهرک جدید در مرحله تغییر کاربری زمین قرار دارند و به زودی احداث خواهند شد.

وی تکمیل و واگذاری سایر واحدهای مسکونی به مسکن مهر را بیش از 200 هزار واحد ذکر کرد و کار تکمیل این مسکن ها را یادآور شد.

نشست وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان این وزارتخانه برگزار شد و در حوزه مسکن نیز گزارشی از اقدامات انجام شده توسط نمایندگان ارائه شد و موضوع حمل و نقل به موکول شد. جلسه دیگری رضایی رئیس کمیسیون شهروندی مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای این کمیسیون نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید