70 سرباز جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند

وزارت دفاع ارمنستان در مورد تعداد قربانیان، تعداد کشته ها و مجروحان درگیری شدید روز گذشته بین دو کشور اظهار نظر کرد.

به گزارش راجانیوس، در حالی که منابع ارمنی به نقل از پارلمان از کشته شدن 15 سرباز در درگیری های اخیر با جمهوری آذربایجان خبر دادند، وزارت دفاع ارمنستان این آمار را تایید نکرد.

رادیو عمومی ارمنستان، وزارت دفاع ارمنستان، روز چهارشنبه (امروز) وضعیت کنونی مرزهای شرقی این کشور با جمهوری آذربایجان و درگیری های اخیر را تشریح کرد.

به گفته این وزارتخانه، «وضعیت در منطقه مرز شرقی جمهوری ارمنستان که در آن مواضع ارامنه مورد حمله بخش‌هایی از نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان قرار گرفته، نسبتاً با ثبات است».

به گفته وزارت دفاع ارمنستان، «در نتیجه حملات خصمانه در تاریخ 16 نوامبر (25 آبان)، دشمن (جمهوری آذربایجان) 70 سرباز را کشته و زخمی کرد و همچنین تجهیزات نظامی به ویژه 4 نفربر زرهی را تخریب کرد. ، 1 خودرو زرهی Syndekt ، 5 اینچ یک ماشین بود.

به گفته این وزارتخانه، با وساطت طرف روسی برای آزادی سربازان ارمنی اسیر، یکی از نیروهای مسلح ارمنستان کشته و 13 تن دیگر اسیر شدند.

وزارت دفاع ارمنستان نیز اعلام کرد که ارتباط 24 نفر از نیروهای مسلح این کشور قطع شده و مشخص نیست.

بیانیه وزارت دفاع ارمنستان درباره تعداد قربانیان درگیری دیروز در شرایطی است که پیشتر برخی رسانه ها از کشته شدن 15 نظامی این کشور خبر داده بودند.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از پارلمان ارمنستان گزارش داد که 15 سرباز ارمنی در درگیری در مرز این کشور با آذربایجان کشته شده اند.

  3 قاشق چایخوری برای تقویت حافظه

تشدید درگیری زمانی اتفاق افتاد که ارمنستان و جمهوری آذربایجان در سال گذشته توافقنامه آتش بس را بر سر مناقشه قره باغ کوهستانی امضا کردند.

جنگ سال گذشته در 9 نوامبر 2020 با توافقنامه آتش‌بس امضا شده توسط نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پایان رسید، اما تنش ها بر سر تعیین مرزها و ادعاها درباره راهروهای ادعایی همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید