8 مولفه حکمرانی در تاریخ جمهوری اسلامی

9633 خبر اولیه

چهل و سه سال پیش نهضت در 15 خرداد 1342 به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شد و علیه رژیم ستمشاهی پهلوی که نوکر نیروهای جنایتکار و غارتگر بین المللی به شمار می رفت، با فداکاری صدها نفر تاریخ ایران را به دست آورد. از هزاران شهید نظام سیاسی جهان، حکومت استبدادی دینی به نام جمهوری اسلامی به رأی گذاشته شد و اکثریت قریب به اتفاق مردم رأی موافق دادند.

ثمره اقبال این قوم علیرغم توطئه های متعدد، رنگارنگ، همه جانبه، ویرانگر، گسترده، پرهزینه و سخت دشمنان ملت، شکل گیری جمهوری اسلامی ایران با همه کاستی ها نشأت گرفته از پیروزی معجزه آسای انقلاب اسلامی بود. و مشکلات معیشتی و اقتصادی تحمیل شده توسط دشمنان قسم خورده ملت و همراهی عوامل داخلی آنها از قبیل سیاستمداران، روشنفکران اصلاح طلب و مشاهیر، جریان های غرب گرا و مرعوب و نیز با آمریکا و دولت های زیاده طلب و غرب گرا، میوه‌ها و او با همه تنگناها، شورش‌های وحشتناک و توطئه‌های متعدد، برکات بسیاری داده است، که یکی از آنها می‌تواند یک سیستم قوی را به زیر بکشد. این در مورد مهمترین چیز جامعه بین المللی است.

1 تضمین مشارکت مردم در سرنوشت خود با شرکت در بیش از چهل انتخابات که در تاریخ ایران در ادوار مختلف سلاطین و پادشاهان و در نوع خود در جهان بی سابقه است.

2. تأمین استقلال سیاسی و رفع وابستگی و خدمت بیگانگان به ملت و نظام سیاسی کشور که به ویژه از سوی دشمنان ملت و خائنین در داخل و خارج از کشور مهم، مسلم، مشهود و حتی به رسمیت شناخته شده است. .

  قیمت کیش به استانبول رسید

3. انبوه کار ساختمانی، خدمات، زیرساخت های عظیم جهادی و تأثیر مستقیم آن در مناطق فقیرنشین که با رژیم پهلوی و قاجار قبل از خود قابل مقایسه نیست و در اصل آن تردیدی نیست.

4. ایجاد و توسعه مراکز غیردولتی و ارائه خدمات مستمر به مستضعفین از نکات بدیهی پذیرفته شده در تاریخ انقلاب اسلامی است.

5. ایجاد و توسعه صنایع ملی و محلی «دانش بنیان» مانند هسته ای، نانوتکنولوژی، فناوری هوافضا، دستاوردهای خیره کننده در پزشکی، دفاعی، امنیتی و غیره که جامعه آزاداندیش بین المللی را شگفت زده کرده است. با این حال، برخی از انگلیسی ها با سوء استفاده از لفاظی اسلامی، نور را انکار می کنند.

6. تمایز و تسلط نظام سیاسی ایران در عرصه بین الملل و نقش و نفوذ مادی و معنوی آن در خاورمیانه، حول و حوش مدیترانه و به طور کلی جهان، در عین اینکه مورد پسند دشمنان ملت نیست، واقعیتی انکارناپذیر است.

7. درخشش ملت شجاع، انقلابی، دوستدار و با آرمان های شهدا، در عرصه های مختلف علمی، المپیادها، سمپوزیوم ها، نمایشگاه های معتبر جهانی، حوزه های پزشکی، ورزش، جامعه های دانش و ده ها مورد از آنها آشکار و آشکار است.

8. وجود رهبر شایسته، مدیر، مدبر، دانا، دلسوز، انقلابی، آشنا به مسائل داخلی و بین المللی، با صلابت و اقتدار، ملت دوست و صاحب بصیرت الهی که همیشه ملت و نظام در وحشتناک ترین حالت. و روزگار سخت و رستگاری نعمتی است لاینفک و بزرگ که واقعاً از برکات انقلاب اسلامی و نظام سیاسی کشور از خون پاک شهدا سرچشمه می گیرد و این نمونه ای از فرمایش امام خمینی (ره) است که فرمودند: از ولایت حمایت کنید. فقیه الکترونیک به کشور آسیب نمی بیند. مثبت، سازنده و مبتنی بر «فرهنگ مقاومت» انقلاب اسلامی توسط ملت‌های مظلوم یمن، لبنان، فلسطین، کشمیر، افغانستان و بسیاری دیگر از ملت‌های تحت ستم دولت‌های ظالم و ستمگر بین‌المللی و در نتیجه رویارویی مثمر ثمر با این ظالمان در فریادهای به جا مانده در گلوی بشر در طول تاریخ، زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت، وعده های مهدی (عج) است.

  لوازم خانگی گران قیمت حق مسلم ماست

آنها نیز بعید و تقریباً مرده هستند.
دکتر بهاءالدین قهرمانی نژاد، محقق، مورخ و مدرس دانشگاه تهران.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید