9 نکته برای شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی

شوینده مناسب می تواند به شما کمک کند تا از شر مناظر و بوهای ناخواسته در وسایل کودک و نوزاد خلاص شوید تا بتوانید به چیزهای سرگرم کننده بازگردید. نکات شست و شوی لباس کودک ما را دنبال کنید تا لباس ها، ملافه ها، پتوها و هر پارچه ای که با پوست کودک در تماس است نرم، شاداب و تمیز نگه دارید. برای سفارش تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

نحوه شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی

نوزادان با دفترچه راهنما یا کدهای تشخیصی همراه نیستند که به شما کمک کند بفهمید چه چیزی ممکن است آنها را آزار دهد. به عنوان والدین، باید یاد بگیرید که چگونه صداها و عبارات کودک خود را رمزگشایی کنید تا تفاوت بین “من تنها هستم” یا “من گرسنه هستم” و غیره را بدانید. با همه چیزهایی که باید در مورد آنها فکر کنید، نحوه شستن لباس های کودک و لباس های شسته شده و استفاده از مواد شوینده ممکن است در بالای لیست نباشد. این خوبه. شستن ایمن لباس های نوزاد و کودکان نباید مشکل باشد. نکات ما در مورد لباسشویی نوزاد و کودک نوپا را دنبال کنید تا بتوانید به بازی با کودک خود بازگردید.

1. برای شستن لباس نوزاد و کودک از شوینده های مناسب استفاده کنید

وقتی صحبت از شوینده‌های مناسب برای نوزاد می‌شود، شما مواد کمتر و ملایم‌تری می‌خواهید. بدون از دست دادن قدرت مبارزه با لک. به دنبال یک شوینده لباسشویی مناسب برای نوزاد باشید که یا به طور خاص برای نوزادان فرموله شده باشد یا دارای ویژگی های زیر باشد:

 • ضد حساسیت است
 • فاقد رنگ، مواد نگهدارنده و آنزیم است
 • بدون عطر یا ضد حساسیت است
 • تست شده توسط متخصصین پوست و اطفال
 • حاوی لکه برهای ملایم و در عین حال موثر است

2. شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی چگونه است؟

همیشه از دستورالعمل های روی برچسب مراقبت از لباس پیروی کنید، اما به طور کلی، لباس های ظریف نوزاد مانند توری بهتر است در یک چرخه ملایم یا ظریف با سایر لباس های زیر، بافتنی یا کتانی شسته شوند. برای اقلامی مانند چکمه یا کلاه که دارای توری هستند، برای جلوگیری از گره خوردن از یک کیف لباس مشبک استفاده کنید. برای سفارش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران می توانید با کارا آمدا تماس بگیرید.

  دولت منفور در کاخ سفید

3. لباس نوزاد را در ماشین لباسشویی در چه دمایی بشوییم؟

آب داغ می تواند باعث ایجاد پرز در لباس شود و برای همه پارچه ها توصیه نمی شود. بهترین چرخه شستشوی لباس های کودک در ماشین لباسشویی، گرم ترین دمایی است که دستورالعمل های مراقبت از لباس توصیه می کنند. این توصیه برای همه لباس‌ها و اقلام، اعم از مال شما، خانواده یا نوزادتان صدق می‌کند. برچسب هر مورد را مرور کنید و مطمئن شوید که معنی نمادهای لباسشویی را متوجه شده اید.

اگر برای صرفه جویی در انرژی و ماندگاری لباس ها را در آب سرد می شویید، حتما از شوینده هایی مانند شوینده بچه استفاده کنید که روی لکه های بچه حتی در آب سرد قوی است.

4. آیا باید لباس های نوزاد را قبل از پوشیدن بشویید؟

بهتر است قبل از استفاده، لباس های کودک و سایر وسایلی که با پوست کودک تماس دارند، بشویید. بیشتر لباس‌ها، از جمله لباس‌های کودک و کودک، با مواد شیمیایی مانند روشن‌کننده‌های نوری اسپری می‌شوند تا در فروشگاه تمیز، نو، روشن و بدون چروک به نظر برسند. شستن قبل از پوشیدن به حذف این لکه‌ها از روی پارچه کمک می‌کند و از تماس مواد شیمیایی با پوست کودک جلوگیری می‌کند. برای جلوگیری از وارد کردن مجدد آن‌ها در شستشو، از فرمول شوینده لباس‌های کودک بدون سفیدکننده‌های اضافه استفاده کنید.

5. هنگام شستن لباس نوزاد چه مقدار از مواد شوینده استفاده کنیم؟

اندازه گیری های روی برچسب بطری مواد شوینده را دنبال کنید و در مورد افزودن مواد شوینده به ماشین لباسشویی خود کوتاهی نکنید. استفاده بیش از حد از مواد شوینده در ماشین لباسشویی می تواند باعث تحریک پوست شود، وقتی از مواد شوینده بیش از حد استفاده می کنید، شستشوی تمام باقی مانده صابون از تجهیزات برای ماشین لباسشویی سخت تر می شود. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و فقط از مقدار و نوع صحیح مواد شوینده در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

  اردوغان ورشکسته است و 13 میلیارد دلار چک بدهی دارد

6. آیا لباس نوزاد و کودک را باید جدا از سایر لباس ها بشویید؟

می توانید لباس های کودک و کودک را خودتان با استفاده از شوینده ملایم مناسب برای کودکان بشویید. با این حال، همیشه مجبور نیستید لباس های کودک را از بقیه لباسشویی های خانواده جدا کنید. خیلی به این بستگی دارد که از چه مواد شوینده ای استفاده می کنید، لباس های کودک چقدر کثیف هستند، چه لباس های دیگری را می شویید، و آنچه را که روتین لباسشویی شما نیاز دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • اگر کودک شما تصادف کرده است که لباس هایش لکه دار شده است، قبل از شستن لباس ها در ماشین لباسشویی، لباس ها را در آب سرد بشویید تا تا حد امکان کثیفی ها از بین برود. شستن لباس های خیلی کثیف را جدا از لباس های دیگر در نظر بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید از زهکش های اضافی استفاده کنید و لباس ها را در چرخه شستشوی دوم قرار دهید.
 • پوشک های پارچه ای و روکش های پوشک همیشه باید جدا از لباس های معمولی شما نگهداری شوند. پوشک‌ها حساس‌ترین نواحی کودک شما را لمس می‌کنند، بنابراین برای جلوگیری از تحریک آن‌ها را تمیز نگه دارید.
 • اگر کودک شما پوست حساسی ندارد یا از مواد شوینده برای سایر اعضای خانواده استفاده می کنید، می توانید لباس و ملافه کودک را با سایر اقلام طبقه بندی شده به عنوان لباس خانواده خود ترکیب کنید. هنگامی که لباس‌ها را بر اساس رنگ یا دمای شستشو مرتب کردید، وسایل کودک خود را به لباس‌های مرتب شده اضافه کنید و در چرخه مناسب با نوع لباس بشویید.

7. هنگام شستن لباس کودک و کودک از نرم کننده یا ملحفه های خشک کن خودداری کنید

هنگام شستن لباس های کودک از محصولات ضد الکتریسیته ساکن یا نرم کننده های پارچه خودداری کنید. نرم کننده مایع یا ورق های خشک کن پارچه می تواند اشتعال پذیری لباس نوزاد را کاهش دهد. لباس خواب باید ضد اشتعال باشد، بنابراین بهتر است تا زمانی که کودکان در سنین پایین هستند از این افزودنی های لباسشویی خودداری کنید.نرم کننده های پارچه یا ملحفه های ضد الکتریسیته ساکن حاوی مواد شیمیایی و عطرهایی هستند که می توانند بینی یا پوست را نیز تحریک کنند.

  سفرهای استانی دولت به حالت تعلیق درآمد

شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی

8. هنگام شستن لباس ها و پتوهای خانواده نوزاد را در نظر داشته باشید

فراموش نکنید که به هر چیزی که پوست کودک را لمس می کند فکر کنید، مانند پتو، ملافه، و پیراهن های مادر یا پدر. همه این اقلام را مانند لباس های کودک خود بشویید: با مواد شوینده مایع بدون رنگ یا عطر و بدون نرم کننده لباس شما نمی خواهید وقتی کودکتان روی شانه شما آویزان می شود، لباس هایتان منبع تحریک شوند!

9. نکات دیگر برای شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی

 • پیشبندها را قبل از شستشو ببندید.
 • لباس های کودک را کاملا آبکشی کنید. شوینده هایی که لباس ها را نمی شویند می توانند پوست را تحریک کنند.
 • پوشک پارچه ای و کاور پوشک را جداگانه در آب داغ بشویید و کاملا آبکشی کنید. برای به حداقل رساندن هرگونه آلرژن یا محرکی که حساس ترین قسمت های کودک را لمس می کند، شستشوی کودک را انتخاب کنید.

آیا کودک شما برای لباس نوزاد نیاز به آماده سازی خاصی دارد؟

نکاتی برای شستن لباس نوزاد در ماشین لباسشویی

پوست کودکان حساس تر از پوست بزرگسالان است. این به این دلیل است که بسیار جدید است و در معرض محرک های خارجی مانند نور خورشید، گرما یا عرق، باد، عوامل بیماری زا، عطرها، رنگ ها یا ساییدگی پارچه قرار نگرفته است. به همین دلیل است که صابون ها، شامپوها و شوینده های ملایم با شیرخشک درست می شوند. بهتر است با ملایم ترین فرمول های شوینده شروع کنید و زمانی که پوست کودکتان بالغ شد و متوجه شدید که چقدر می تواند حساس باشد، سراغ مواد شوینده دیگر بروید.

شوینده های مورد اعتماد شما برای شستن لباس های کودک

وقتی نوبت به شستن لباس‌های کودکتان می‌رسد، می‌خواهید قدرت را در مکان‌های مناسب داشته باشید: مناسب برای نوزاد، مقاوم در برابر لک. شوینده کودک تست شده درماتولوژی لکه های نوزادان و کودکان از جمله لکه های شیر خشک، زغال اخته، سیب زمینی و آب میوه را از بین می برد.

دیدگاهتان را بنویسید