9 وزیر به کمیته های تخصصی مجلس می روند

کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته جاری وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی، قیمت مواد غذایی، درآمد ارزی و مانده یارانه ها را بررسی می کنند.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، کمیته های تخصصی مجلس جلسات خود را در هفته جاری از شنبه تا چهارشنبه با حضور وزرای کابینه برگزار می کنند.

وزیر صمت طبق اصل 90 در کمیته حضور خواهد داشت

کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی روز شنبه با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و روز دوشنبه با حضور مسئولان وزارت صمت و شرکت های قطعه سازی تشکیل جلسه می دهد. . این کمیسیون روز دوشنبه با نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی، بورس، گمرک، بانک پاسارگاد و قوه قضائیه در خصوص عرضه سهام شرکت ایران متر در بوریتو گفتگو می کند.

لایحه تشکیل سازمان مهاجرین خارجی در کمیسیون شوراها بررسی می شود

کمیته شوراها و امور داخلی از شنبه تا سه شنبه تشکیل جلسه می دهد. کمیسیون در روز یکشنبه به بررسی طرح اصلاح اعضای قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با حضور کارشناسان و روز سه شنبه نیز بررسی طرح اصلاح اعضای شورای اسلامی شهر را ادامه خواهد داد. قانون انتخابات شوراهای اسلامی، انتخاب شهرداران.

حضور وزرای نفت و کشور در کمیسیون عمران مجلس

کمیسیون شهروندی مجلس شورای اسلامی این هفته روزهای یکشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه می دهد. این کمیته روز یکشنبه به بررسی لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت ادامه می دهد.

دعوت از جواد اوجی وزیر نفت برای ارائه گزارش قیر در بودجه 1401 و دعوت از احمد واحدی وزیر کشور برای ارائه گزارش و بررسی مشکلات و چالش های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و پاسخگویی به سوال. محمدرضا صباغیان، دستور کار سه شنبه عمران مجلس مهریز در مجلس است.

  افشای رسوایی خشونت علیه زنان اوکراینی در اسرائیل

وضعیت نقل و انتقالات در حوزه حمل و نقل ریلی در کمیسیون رونق تولید در حال بررسی است.

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان خصوصی سازی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان بورس و اوراق بهادار، در روزهای یکشنبه و دوشنبه تشکیل جلسه خواهند داد. شورای رقابت و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و بررسی واگذاری ها و تسهیل فعالیت بخش غیردولتی در حوزه راهبردی (ریل) با حضور وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، تعاون کار و معاونت اجتماعی، سازمان خصوصی‌سازی، بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار، شورای رقابت و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اتاق‌ها و تعاونی‌های ایران و مرکز سهام عدالت، دیوان محاسبات در دستور کار جهش ویژه هستند. کمیسیون روز یکشنبه

کمیسیون فرهنگی مجلس میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه (۲۶ اردیبهشت) در این کمیته حضور می یابد تا به سوالات جمعی از نمایندگان پاسخ دهد. در دستور کار آن هنر، رسانه، ورزش و میراث فرهنگی است.

وزیر نفت به کمیسیون انرژی می آید

وزیر نفت روز سه شنبه از ساعت 14 تا 16 گزارش خود را از دستاوردهای سفر خود به برخی از کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی ارائه می کند. 6 جدول از تبصره 14 قانون بودجه 1401 کل کشور انتخاب خواهد شد.

بازدید از پروژه های انرژی و آب شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد.

حضور وزارت صمت و جهادکشاورزی در کمیته صنعت برای بررسی افزایش قیمت مواد غذایی

بر اساس دستور کار هفته جاری کمیسیون صنعت و معدن مجلس، اعضای این کمیسیون روز یکشنبه (25 اردیبهشت ماه) میزبان سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد خواهند بود. برای کشاورزی.بررسی.

  کمیسیون ادغام با لغو ارز ترجیحی مخالفت کرد

روز دوشنبه نیز اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس با رئیس کل بانک مرکزی و معاونان آنها دیدار خواهند کرد.

حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در کمیسیون اجتماعی

جلسات کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه تشکیل می شود و اعضای این کمیسیون طرح انتصاب افراد در مشاغل حساس را بررسی می کنند، مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات همچنین تشریح مفاد لایحه حمایت از حیثیت و حمایت از زنان در برابر خشونت توسط کمیسیون زنان و خانواده در دستور کار قرار دارد.

دعوت از سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی برای ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های بنیاد شهید و تغییر وضعیت فرزندان شاهد از دیگر برنامه های این کمیسیون خواهد بود.

حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی در کمیته بهداشت

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته جاری جلسه مشترک اعضای کمیسیون با دادستان عمومی و انقلاب تهران و قضات دادگاه ویژه جرایم پزشکی و دارویی را بررسی می کند. تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه گزارش برنامه های وزارت بهداشت در سال جاری در حوزه بهداشت، آخرین وضعیت تولید دارو و برنامه های وزارت در سال جاری در این زمینه و آخرین وضعیت پرداخت. از مطالبات شرکت های پخش صنایع دارویی، دانشگاه های علوم پزشکی و چک داروخانه ها.

کمیته برنامه و بودجه در حال بررسی نحوه ثبت نام از دریافت کنندگان کمک هزینه است

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری جلسات خود را با الحاق یک بند به ماده 13 برگزار می کند. 2) و بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری در خصوص نحوه ثبت نام یارانه گیرندگان.

  افزایش ۲۹ دلاری قیمت نفت ایران

این کمیسیون روز سه شنبه جلسه مشترکی با رئیس کل و معاونان بانک مرکزی برای بررسی درآمدهای ارزی کشور در سال 1400 و پیش بینی آن در سال 1401 برگزار می کند و گزارش اقدامات انجام شده را در روز چهارشنبه ارائه می کند.سامانه حقوق و دستمزد و سامانه پانا نگاهی به آن بینداز

وزیر آموزش و پرورش میزبان کمیسیون آموزش مجلس خواهد بود

کمیته آموزش روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه می دهد، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سوالات جمعی از نمایندگان در این کمیته حضور خواهد داشت.

کمیسیون اقتصادی مجلس میزبان وزیر بهداشت است

بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت روز یکشنبه در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور می‌یابد تا موضوع رسوب دارو در گمرکات کشور را بررسی کند. ادامه طرح مسئولیت در راستای اهداف ساختار گزارشگری بانک مرکزی جمهوری اسلامی و همچنین بررسی عملکرد سازمان منطقه آزاد کشم از دیگر برنامه های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود. این کمیسیون روز سه شنبه با سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی دیدار می کند تا آخرین وضعیت بازار کالاهای اساسی و همچنین آخرین اقدامات این سازمان برای تنظیم بازار و اجرای قانون ضد اصلاحی ترافیک بررسی کالاها را بررسی کند. و ارزها

بررسی وضعیت آبهای فرازمینی در کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سه‌شنبه هفته جاری آخرین وضعیت آب‌های فراسرزمینی را بررسی می‌کند و روز یکشنبه لایحه اصلاح قانون استفاده از سلاح توسط نیروهای مسلح را ادامه می‌دهد و روز یکشنبه نیز بررسی می‌کند. ادامه بررسی طرح بررسی ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف.

دیدگاهتان را بنویسید