90 درصد ایربگ های خودرو باز نمی شوند

10731 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، «سرهنگ جهانی» رئیس پلیس راهور در تشریح باز نشدن ایربگ خودرو و مشکلی که در روزهای اخیر خبرساز شده است.

مجری: به من بگویید، تکلیف افرادی که کیسه هوا دارند و باز نمی شوند چیست؟

سرهنگ جهانی: کاری که در این مدت سرفصل ها انجام شد و پلیس به دنبال آن است این است که انشالله به این نتیجه می رسیم که این ایربگ ها باید استانداردهای لازم را داشته باشند و در صورت بروز حادثه یا حادثه ای ایربگ ها. باز خواهد شد. خودروهای خارجی ممکن است به جای 2 یا 5 یا 6 یا 8 یا 12 ایربگ داشته باشند، وقتی خودرو واژگون می شود، این ایربگ ها باز می شوند و افراد داخل خودرو جلوی ایربگ ها می نشینند و کمترین آسیب را می بینند. اما در خودروهای تولیدی کشور متاسفانه اگر ایربگ کار نکند و حادثه ای رخ دهد، افراد خود را پرت می کنند و به سقف، تیرها و شیشه ها برخورد می کنند و در اینجا جراحات شدیدتر می شود. درست است که علت تصادف باز نشدن ایربگ نیست، تصادف به دلیل دیگری اتفاق می افتد، اما مشکل اینجاست که خودرو باید محفظه ای داشته باشد که افراد حداقل با خیال راحت و در یک کلام حمایت کننده در آن بنشینند. . در مورد جاده هم همین را می گوییم که راننده می تواند بخوابد، قانون را زیر پا بگذارد، لاستیک ماشینش را بترکند و فرار کند. هر اتفاقی بیفتد، جاده باید بخشی از اشتباهات راننده را ببخشد و جبران کند. و اینجا سوال ایربگ هایی هست که ماشین های ما باید از جلو بزنن تا این ایربگ کار کنه این هم استاندارده. آنها باید در جلو آسیب ببینند تا کیسه هوا کار کند. لازم را ندارند. در شبکه های اجتماعی می بینیم که طرف مثلا فیلمش را فرستاد و گفت ایربگ باز و فعال شد و من دوباره به شدت مجروح شدم. مشکل کجاست؟ زود باز کن، خوب باز نکن، دیر باز کن، نمی دونم چه ایراد فنی داشت، که مسافر باید صدمه ببینه، این موارد جزئی تر و حاشیه ای تره. ما فقط از آنها می خواهیم که باز شوند و به موقع وارد عمل شوند و این امنیت را ایجاد کنند. امیدوارم خودروسازان محترمی که مدتی است با این مسائل سروکار دارند و نزدیک به حوزه استاندارد نظارت ویژه ای بر این موضوع داشته باشند و موضوع را رها نکنند.

  یمین پور دبیر شورای عالی جوانان می شود

مجری: رئیس پلیس راهور با بیان اینکه تنها در یکی از پارکینگ های تصادف 107 خودرو وجود داشت، گفت: از این 107 خودرو از گوشه جلو خودرو یعنی از زاویه قائم ایربگ خودروهای 97 به طور کامل تصادف کردند. باز کن.

سرهنگ جهانی: بله دقیقاً در خبرها بود. با توجه به شرایط فراهم شده، تمامی کارکنان چندین بار به پارکینگ ها مراجعه کردند و خود شخصاً نسبت به ایمنی خودرو و ایمنی افراد حساس بودند.

مجری: واقعاً خوب است که امنیت را تامین می کند، می بینیم که پلیس راهنمایی و رانندگی روی این موضوع حساس است و مردم منتظر هستند که پلیس راهنمایی و رانندگی به این خودروسازان بگوید آغوش بگیرید، زیرا ایمنی خودروهای شما تضمین نمی شود. امیدواریم این اتفاق بیفتد یا آقایان خیلی زودتر دست به کار شوند.

سرهنگ جهانی: پلیس راهور قطعا هوشیار است. ما تسلیم نخواهیم شد زیرا برای پلیس چیزی جز امنیت انسان مهم نیست.

منبع: رادیو

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید