Toyota Corporation 200 Chain – نقد سرمقاله

به گفته وب سایت Inostopedia، تویوتا موتورز، دومین خودروساز بزرگ جهان، زنجیره تامین متنوعی برای حفظ عملیات تجاری خود با بیش از 9.9 میلیون خودرو فروخته شده در سال مالی 2021 دارد. در ژاپن، تویوتا قطعات را مستقیماً از 200 تامین کننده خریداری می کند.

از سال 2020، تویوتا موتورز با حضور جهانی و شناخته شده به دومین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شده است.

تویوتا به شبکه ای پیچیده از تامین کنندگان خودرو متکی است تا در صحنه جهانی به اندازه رقبای خود کارآمد باشد. در حالی که برخی از تامین کنندگان در خود شرکت ادغام شده اند، بسیاری از آنها هنوز به عنوان تامین کنندگان شخص ثالث جداگانه تحت قرارداد با تویوتا فعالیت می کنند.

تویوتا در سال 1937 تأسیس شد و اکنون تقریباً 35.3 میلیارد دلار در سال برای قطعات یدکی و مواد، کالاها و خدمات در بازار آمریکای شمالی برای سال مالی 2019 هزینه می کند.

در حالی که قراردادهای تامین قطعات هرگز نهایی و دائمی نیستند، حفظ روابط قوی با تامین کنندگان اصلی یکی از اولویت های این خودروساز مهم چند ملیتی مستقر در ژاپن است. تویوتا برای حفظ رابطه خود با تامین کنندگان، هر ساله به تامین کنندگانی که فراتر از اهداف شرکت هستند، جوایزی اعطا می کند.

قطعات خودرو تویوتا آنلاین - خرید اینترنتی ارزان -

تویوتا طیف گسترده ای از تامین کنندگان از جمله شرکت هایی مانند تسلا موتورز دارد. تویوتا قبلا قراردادی به ارزش 100 میلیون دلار با تسلا برای تامین قطعات الکتریکی RAV4 EV امضا کرده بود. این شرکت همچنین قراردادهایی را با بریجستون ایالات متحده آمریکا برای تامین لاستیک برای تویوتا FJ Cruiser و Cypress Semiconductor برای صفحه نمایش لمسی تویوتا Avalon امضا کرده است.

  سهمیه حج ایران 85000

تویوتا دیترویت کمری با تامین کنندگانی مانند Magnuson، IPT Performance Transmission، Goodridge Fluid Transfer Systems، MagnaFlow، Autometer، Impact Racing، Goodyear، Nitrous Supply و Optima Batteries قرارداد دارد. کار نهایی قبل از تحویل این خودروها به نمایندگی ها توسط فروشگاه داخلی و پولیش فست اد بررسی می شود (کنترل کیفیت).

تویوتا در برخی موارد صنایع پایین دستی نیز ایجاد کرده است و این شرکت ها بخشی جدایی ناپذیر از این شرکت بودند. شرکت هایی مانند Nippon Denso که تولید کننده تهویه مطبوع خودرو است و Aisin Seiki تولید کننده قطعات و سیستم های خودرو (گیربکس و لوازم جانبی مربوطه) به عنوان بخشی از تویوتا شروع به کار کردند، اما بعداً به شرکت های مستقل تبدیل شدند. هر دو شرکت همچنان تامین کنندگان اصلی تویوتا هستند، اما محصولاتی را برای خودروسازان دیگر در سراسر جهان نیز تولید می کنند.

از آنجایی که اکثر خودروهای مدرن دارای سیستم‌های سرگرمی داخلی هستند، Microchip Technology نه تنها برای تویوتا بلکه برای تولیدکنندگان دیگر، از جمله جنرال موتورز، به عنوان تامین‌کننده قطعات عمل می‌کند.

تویوتا با وجود زنجیره تامین کارآمد و خودروهای باکیفیت، یکی از سودآورترین خودروسازان جهان در آینده باقی خواهد ماند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید